V New Yorku volili i mrtví registrovaní demokraté, ukazují volební záznamy

V New Yorku volili i mrtví registrovaní demokraté, ukazují volební záznamy

Nové vyšetřování odhalilo vícenásobné počty hlasovacích lístků se jmény mrtvých lidí zaslané do New York City Board of Elections (BOE), jež byly prohlášeny za platné, což znamená, že v NYC volí i mrtví lidé.

Republikánská strana na Staten Islandu, která pečlivě zkoumá hlasovací lístky bez přítomnosti voličů, označila tyto záznamy a předala věc policii a kanceláři okresního právníka Staten Islandu Michaela McMahona.Záznamy ukazují, že volební výbor obdržel například hlas od Frances Reckhowové ze Staten Islandu, registrované demokratky.

BOE zaslala 24. září volební lístek „na žádost“ Frances M. Reckhowové z Bedell Avenue.

Ale je tu problém: Frances Reckhowová, která se narodila 6. července 1915 a dnes by jí bylo 105 let, zemřela v roce 2012, podle nekrologu podaného u Staten Island Advance.

Navzdory její smrti před 8 lety Reckhovová údajně poslala hlasovací lístek zpět 6. října a BOE jej obdržela a prohlásila za platný 8. října, ukazují sledovací záznamy.

Deník NYPost napsal: Volební lístek byl zaslán také od Gertrude Nizzereové, také registrované demokratky, která se narodila 7. února 1919 a dnes by jí bylo 101 let.

BOE uvedla, že někdo, kdo se identifikuje jako Gertrude Nizzereová, s adresou Shore Road v Brooklynu, požádal v září o hlasování bez přítomnosti.

Záznamy ukazují, že její hlasovací lístek byl odeslán 9. října a BOE jej obdržela 13. října, kde byl hlasovací lístek prohlášen za platný 25. října.

„Lidé by měli být v pohotovosti kvůli hlasování mrtvých. Jsou lidé, kteří používají jména mrtvých voličů k vhazování hlasovacích lístků,“ řekl předseda vládní strany Staten Island Brendan Lantry.

„Myslím, že tohle je jen špička ledovce,“ řekl Lantry. „Žádáme newyorskou policii a státní zastupitelství Staten Island, aby to vyšetřili.“

Republikáni zjistili, že Nizzereová zemřela 4. července 2016 a je pohřbena na Calvertonském hřbitově.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “V New Yorku volili i mrtví registrovaní demokraté, ukazují volební záznamy

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*