V New Jersey byla odhalena velká socha zločince George Floyda

V New Jersey byla odhalena velká socha zločince George Floyda

V Newarku v New Jersey byla odhalena bronzová socha George Floyda, vážící více než 300 kg.

Úředníci tvrdí, že zůstane nejméně rok před Newarkskou radnicí, kde byla oficiálně odhalena při ceremoniálu.

Starosta města Ras Baraka řekl, že doufá, že to bude inspirovat obyvatele v boji za rasovou spravedlnost, po vlně demonstrací proti rasismu po vraždě George Floyda v květnu 2020.„George Floyd reprezentuje v tomto historickém okamžiku mnohem víc než sám sebe,“ řekl Baraka o Floydovi.

„Doufejme, že až kolem toho lidé projdou a uvidí to… doufejme, že je to inspiruje k tomu, aby se aktivně zapojili do bojů, které se odehrávají přímo tady v Newarku a přímo tady v New Jersey.“

Obřadu se zúčastnili také Leon Pickney, který sochu objednal a daroval, a umělec Stanley Watts, uvedl NJ.com.

Pan Pickney řekl, že to poslouží jako připomínka pokračujícího volání po rasové spravedlnosti napříč USA.

„Socha je měla přimět, aby si vzpomněli, proč pochodovali během tak hrozné pandemie, a já nechtěl, aby se vrátili do statu quo,“ řekl k loňským demonstracím.

„Svět potřeboval mírumilovného George,“ řekl Watts, který vymodeloval bronzovou sochu, na níž sedí Floyd na lavičce v parku.

„Svět potřeboval, aby se uvolnil a vychladl na lavičce, a to jsme produkovali my a produkovali jsme ho většího než v životí velikosti, protože po smrti si George budeme pamatovat.“

Ceremoniál se konal současně s Juneteenth, dnem, který znamenal konec otroctví ve státech USA.

Floyd zemřel v květnu 2020 po zákroku důstojníka z Minneapolis Dereka Chauvina, který mu přes devět minut seděl na krku, když Floyd kladl odpor při zatčení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “V New Jersey byla odhalena velká socha zločince George Floyda

  • Nedopadneme jako v jusej, tenhle umrlec se připíše na vrub drogám stejně to byla zbytečná existence jak Flojd jenže tam z menšiny maji díky většinu menšin tak holt to tam trochu vyberou ono:😄😀

  • Pokud budeme ustupovat rasistům jako v USA, dopadneme jako USA. BLM a podobné nesmysly je nutné zakázat jako rasistické. Pokud je feťák zadržen policií a klade odpor, je vždy těžké ho zvládnout. V Teplicích s tím mají policajti také své zkušenosti.
    Každý, kdo fetuje by měl vědět, že může takto skončit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*