V kauze bytů OKD selhal Bohuslav Sobotka

V kauze bytů OKD selhal Bohuslav Sobotka

 

Místopředseda Svobodných K. Zvára reaguje na článek Sobotka: Prodej bytů OKD je morálním selháním Zdeňka Bakaly převzatý z ČTK a citující premiéra Bohuslava Sobotku:

Domnívám se, že tím, kdo selhal, je ve skutečnosti Bohuslav Sobotka. Posuďte sami.

Byty byly státem prodány v roce 2004, za vlády Stanislava Grosse. Ministrem financí a odpovědným činitelem za transakci nebyl nikdo jiný, než dnešní premiér Bohuslav Sobotka.

Pokud měla být, jak pan premiér tvrdí, součástí smlouvy povinnost kupujícího nějak se zachovat, měl tou povinností kupující stranu pevně zavázat. Třeba pomocí zapsání věcného břemene. Pokud tak neučinil nebo strpěl, aby ta povinnost byla ze smlouvy jen obtížně vymahatelná, nejspíš sám poskytl kupujícímu výhodu. Zda z nedbalosti nebo úmyslně, to na výsledku nic nemění. Nezapomeňme však, že pan premiér je absolventem právnické fakulty.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka FOTO: Jan Handrejch, Právo
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka FOTO: Jan Handrejch, Právo

Byty jsou dnes soukromé a stát by neměl zasahovat do toho, kdo je vlastní. Neměl by je dotovat, neměl by vlastníka zvýhodňovat ani znevýhodňovat. Skutečně svobodné vztahy bez regulací jsou totiž nejlepší nejen pro vlastníky, ale i pro nájemce. Výsledky deregulace cen nájemného to potvrzují.

 

Selhal Bohuslav Sobotka. Jako právník i jako ministr financí.

 

Praha 6. srpna 2015

 Karel Zvára
místopředseda Svobodných

https://web.svobodni.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “V kauze bytů OKD selhal Bohuslav Sobotka

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*