V domácí džugli to vře a občanova důstojnost je v háji

V domácí džugli to vře a občanova důstojnost je v háji

Pražský primátor MUDr. Hřib si původně vybral jako životní cestu medicínu. Záhy dospěl zřejmě k faktu, že budování kariéry ve špitále je proces příliš zdlouhavý a zvolil raději kariéru politickou.

Také služba lidem.

Od kolébky po politickou angažovanost se nechá se svojí pubertální partou a několika recyklovanými neschopnými politiky vydržovat z peněz daňových poplatníků.

Od kolébky, školy, studia a politickou angažovanost k primariátu (ne doktorskému) žije, dá se říci, z peněz daňových poplatníků, aniž by vytvořil něco, z čeho by přispíval zpět do státní kasy.

Měl štěstí, že v zemi, kde svoboda a demokracie má na kahánku, si nemusel vzít na studium půjčku, jak je to zvykem na jím milovaném Západě.Život bez funkce je horší než smrt

(Gusta Fučíková v knize Patologie moci a zla)

Pan primátor Hřib ale není žádný blbec; na cestě k vrcholu zvolil recept z Pejska a kočičky, jak vařili dort. Ingrediencemi se rozhodně nešetřilo.

Vraž do Pirátů chcípající TOPku s hrdým otcem pejsků a milovníkem funkcí Pospíšilem, něco STANu, sarajevskou atentátnici ODS (dříve OF,  pak Unie svobody a US-DEU), tajemnou právničku v kauze H-Systém Hanu Marvanovou (nyní za STAN).

Nechybí ani radní A. Udženija (ODS) s kumulovanou funkcí poslankyně PČR s cílem znovu navrátit ODS na radnici.

Kulturtrégrem magistrátu je Radka Třeštíková (Praha sobě – jak výstižné!!), snacha jednodenní ministryně kultury, dokumentaristky Třeštíkové.

Paní snacha se činí. Šikanuje a otravuje přihlouplé občany centra města trapnou hudební produkcí a atrakcemi čtvrté cenové skupiny pro připitou nevychovanou turistickou pakáž.

Přísun alkoholu mají v gesci kámoši bratři Čižinští (starostové Prahy 1 a 7) a noční starosta Jan Stern, placený městem za eliminaci hluku v nočních hodinách. (info PL)

Jeho funkci lze shrnout do verše: Přichází večer a již se stmívá… vychází noční hvězda a Stern nikde.

Magistrátní věrchuška je názorným příkladem, že může být ještě hůř.

Odvážní magistrátní ruso a číňano bijci mají i odvážné plány.

Od zavedení mýtného pro mimopražské řidiče například.

Garantuji, že žádné nebude, překážkou může být ztráta voličů stran magistrátní koalice.

V tomto projektu zklidnění dopravy dopravy chybí v první řadě zrušení obskurních pivních vozíků, koňských spřežení v běžné dopravě (co na ty schvácené koníky ochránci zvířat?), veterány mimopražských veksláků a HOP-ON a HOP-OF vyhlídkových autobusů bez STK a homologace a výbavy, povinné pro všechny ostatní účastníky silničního provozu.

Nemluvě o plošném nezpoplatnění turistických autobusů, parkujících a projíždějících centrem (ve všech evropských metropolích 200-300 eur včetně příjezdu k hotelu).

Vydáno více rezidečních karet než je parkovacích míst.

Brutálním příkladem je 30 rezidenčních karet pro plzeňskou firmu půjčovny aut v Revoluční ulici na Praze 1. To už zavání korupcí.

Závěrem pak teatrální slova radního Hlubučka:

Každý občan by měl být zodpovědný, jak si město znečistí.

Na 11 milionů turistů, kteří prý ročně navštíví Prahu, která postrádá nutný městský mobiliář (WC, odpadkové koše s popelníky atd.), pokuty za odhazování vajglů a močení na domy a památky a povinný úklid chodníků provozovateli obchodů a restaurací, jsou to zas a jen slova.

O ubytování přes Airbnb, které naprosto brutálně rozvrací bezpečí a intimitu bydlení v domech.

Jen v tom našem bydlí měsíčně v takto pronajatých bytech přes stovku i více neregistrovanch cizinců, kteří používají zdarma mobiliář a všechny služby placené vlastníky bytů.

Pozoruhodné je, že toto podnikání nepodléhá přihlašovací povinnosti ani zdanění.

A tak v české politice tolik okřídlené „padni komu padni“ jsou to všechno jen trapné žvásty.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*