V ČT zcenzurovali útok USA/NATO na afghánskou nemocnici

V ČT zcenzurovali útok USA/NATO na afghánskou nemocnici

 

Zatímco Rusko začalo útočit na Islámský stát, tak se USA pokusily upozornit na své hodnoty útokem na nemocnici, kde zabily několik doktorů a pacientů. Celkem 9 mrtvých a zničená nemocnice. Česká televize roli USA zcenzurovala.

Co ovšem nemohlo uniknout naší pozorností (dle České televize), je překročení tureckého vzdušného prostoru RUSY! Jedna z hlavních zpráv dnešního dne na České televizi: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1596231-ruske-vojenske-letadlo-narusilo-vzdusny-prostor-turecka-k-nemu-vyslalo-stihacky

Šéf NATO dle České televize kvůli ruskému překročení hranic Turecka svolává mimořádné shromáždění. Kvůli nemocnici nic.

O bombardování nemocnice je zde pouze článek, který uvádí jen spekulace Lékařů bez hranic (kteří tam byli bombardováni), že za útokem stáli Američané:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1596187-lekari-bez-hranic-k-utoku-v-kunduzu-kabul-se-v-podstate-priznal-k-valecnemu-zlocinu

Přitom už dávno USA přiznaly, že nemocnici zřejmě „omylem“ bombardovaly. Dle zahraničního zpravodajství (když přestaneme vnímat Českou televizi jako seriozní zdroj zpráv, tedy poohlédnout se po informacích jinde) se můžeme dočíst i to, že nemocnice byla bombardována celých dalších 30 minut od chvíle, kdy Lékaři bez hranic oznámili afghánským i americkým úřadům, že jim bombardují nemocnici.

V ČT zcenzurovali útok USA/NATO na afghánskou nemocnici Foto:  MSF/ Lekari bez hranic
V ČT zcenzurovali útok USA/NATO na afghánskou nemocnici Foto: MSF/ Lekari bez hranic

Kábul tvrdil, že mysleli, že se v nemocnici skrývají Talibanci, takže na ni prý útočili záměrně.

Zatímco USA tvrdí, že šlo o tzv. „collateral damage“ (speciální termín pro praxi, kdy při útoku proti údajnému skutečnému cíli často umírají „neplánovaně“ nevinní civilisté), či-li údajně „omyl“, že prý bombardovali poblíž omylem i nemocnici. A zjevně celých 30 minut pokračovali v omylu, kdy byli informováni o tom, že jde o nemocnici.

Viz článek z http://www.theguardian.com/world/2015/oct/03/three-medecins-sans-frontieres-staff-killed-in-afghanistan-hospital-bombing

Teď jsem si pustil soubor hlavních zpráv dne České televize v 16 hodin (pravidelný blok v celou hodinu, co se opakuje celý den):

  • bylo tam velké bubu o Rusku a Turecku a mimořádné shromážení NATO kvůli tomu
  • o trenýrkách na hradě opět
  • uprchlíci
  • školství
  • o zlých Rusech spolupracující s řezníkem Assadem
  • — no každopádně o bombardování nemocnice nic (*)

Tedy můžete najít lepší zprávy třeba na mém blogu, kde přeložím vyjádření USA k bombardování nemocnice – vyjádření z 3.10.2015 (z výše uvedeného článku v angličtině novin The Guardian), což už je 2 dny stará informace, která do České televize zřejmě nedoputovala?

Následuje část informací, které Česká televize zjevně vědomě zcenzurovala:

„Bombardování pokračovalo přes 30 minut od chvíle, kdy byli jako první informováni představitelé americké a afghánské armády. Lékaři bez hranic požadují objasnění, co se odehrálo, a jak k tak strašnému činu mohlo dojít.“ dodala charita [Lékaři bez hranic].

Mluvčí armády USA připustil, že by mohli být [za útok] odpovědní.

Americké síly provedly vzdušný útok na město Kunduz 3. října, 2:15 místního času proti osobám představujících ohrožení. Útok mohl vést ke kolaterálním škodám na zdravotním zařízení poblíž. Incident je předmětem vyšetřování,“ řekl plukovním Brian Tribus, mluvčí mezinárodních sil v Afghánistánu.

Zdroj: The Guardian, 3.10.2015 (tedy před dvěma dny a stále jsou v článku ČT pouze jen spekulace, že se možná podíleli Američané)

http://www.theguardian.com/world/2015/oct/03/three-medecins-sans-frontieres-staff-killed-in-afghanistan-hospital-bombing

Česká televize událost sice úplně nezamlčela, ale je (opět) vidět neobjektivita České televize. Přitom útok na nemocnici je opravdu válečným zločinem, který je rozhodně podstatnější než trenýrky na Hradě nebo dokonce i překročení vzdušného prostoru Rusy.

Bohužel už i mnohokrát USA/NATO bombardovaly nemocnice ( i tehdy to Česká televize ignorovala). Například i v Sýrii, Libyi, odkud teď logicky putují uprchlíci. Svého času jsem upozorňoval na blogu i na bombardování vysoké školy v Libyi – další práce USA. 

Neobjektivita a zaujatost České televize je myslím dlouhodobě prokazatelná. Občas si dám tu práci na to poukázat příkladem.

Konec strašení Českou televizí

Strašení Ruskem má myslím za cíl vyvolat světový konflikt. Bez ohledu, jestli je nám Rusko libé, to chce, aby masmédia přestala rozdmýchávat konflikty. Ať už kolem přistěhovalců tak co do Ruska. O ostatních médiích nemluvím. Česká televize je státní médium placené z daní a podléhající legislativě o vyváženém informování, pokud stále žijeme ve svobodném světě.

Ne mluvit o USA pouze pozitivně a o Rusku pouze negativně.

Článek dokládá jednu z mnoha příkladů neobjektivity České televize, která je zřejmě pod vlivem Západu. Podobně jako když tu byla sovětská diktatura.

Svého času jsem také psal článek o tom, jak v roce 1998 USA bombardovaly továrnu na léky v Súdánu. (Údajně se v budově měl nacházet Osama Bin Ladin.)

Tehdy začaly USA aplikovat princip bombardování civilních budov, pokud měli dojem, že se tam nachází nějaký terorista.

 

(*) Ačkoliv chvíli před tím byla upoutávka na večer naplánované „Události komentáře“ k tématu útoku na nemocnici, kde se údajně dovíme, jak Lékaři bez hranic vznikli a jinou asi irelevantní omáčku okolo, aby se na roli USA nedostalo času :-))

 

Jiří Míka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “V ČT zcenzurovali útok USA/NATO na afghánskou nemocnici

  • Formou koncesionářských poplatků si platíme propagandu a vymývání mozků. ČT už dlouho neberu jako zdroj informací. Lžou ve jménu americké propagandy. V USA jsou zoufalí, protože se jim nepodařilo rozpoutat válku v Evropě, která by US ekonomiku mohla zachránit. Naštěstí ne všichni politici v EU jsou tak tupí jako ti naši s hlavou zabořenou kdesi v Obamovi. Děkuji Putinovi, že se do války v Evropě nenechal vtáhnout a doufám v brzký krach USA, aby už byl od nich pokoj.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*