V centru Varšavy se trénují levicové milice

V centru Varšavy se trénují levicové milice

V posledních několika měsících došlo v Polsku k několika trestným činům – jež mainstreamová média nazývají incidenty- spojenými s intenzivnějšími protesty LGBT. Někteří komentátoři poukázali na to, že namísto pokojných protestů došlo k násilným činům, včetně útoků na policisty a ničení náboženských symbolů.

Stejně jako na Západě se v Polsku objevily „antifašistické“ skupiny, které jsou radikalizovány do té míry, že si vytvořily vlastní milice.„Tyto skupiny jsou sledovány speciálními službami. Skupiny levicových extremistů jsou stále aktivnější a pořádají násilné demonstrace. Součástí toho jsou útoky, vandalismus a výcvikové programy zaměřené na fyzickou konfrontaci s policií, “uvedl polský veřejný televizní zpravodajský zdroj TVP Info.

Jedním z příkladů těchto milic je Biennale Warszawa, kterou zástupci Varšavy označují za kulturní instituci. Biennale je financována samotným městem a v roce 2020 činil její rozpočet 500 000 EUR.

Od roku 2019 vede Biennale projekt „Sociální škola antikapitalismu“ (SSA), který byl iniciován nejaktivnějšími anarchisty ve Varšavě.

V rámci projektu bylo v posledních dvou letech pro levicové extremisty vedeno několik vzdělávacích programů a přednášek, přičemž tyto akce byly zaměřeny na anarchistické aktivity, které podporovaly porušování zákona a fyzickou konfrontaci s policií. Školicí programy se konaly ve varšavském centru města.

Některé z názvů školení byly „Zastavte systém: Sociální stávka“ a „Pouliční taktika – skupinové akční techniky“.

Záběry extremistů SSA, kteří zaútočili na dodávku pro-life nadace ve Varšavě, se v červnu šířily na sociálních sítích a ukázaly, jak transgenderový aktivista „Margot“ se účastnil jednoho z útoků. Útočníci také zaútočili na policisty, napadali je a lezli na policejní vozidla.

V červnu se členové této anarchistické skupiny cvičené na pouliční boje postavili proti krajně pravicovým aktivistům v Katovicích.

Speciální služby rovněž poukazují na to, že tyto milice se intenzivně angažují jak v LGBT, tak v environmentálním aktivismu. Koncem července spoluorganizovali iniciativu „Klimakemp“, která byla zaměřena proti polskému energetickému sektoru. Byla vytvořena společně s německou Ende Gelande, která byla německými orgány prohlášena za extremistické hnutí.

„Nedávné události v Polsku a zprávy ze zahraničních médií poukazují na rostoucí hrozbu levicových extremistických organizací. Tito aktivisté se pokoušejí o nebezpečné činy namířené proti svým politickým oponentům a samotnému státu, “zdůraznily donucovací orgány pro TVP.info.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “V centru Varšavy se trénují levicové milice

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*