V Británii přistálo minulý týden více nelegálních migrantů na lodích než za celý rok 2019

V Británii přistálo minulý týden více nelegálních migrantů na lodích než za celý rok 2019

V souvislosti s krizí v Lamanšském průlivu připlulo minulý týden z Francie více nelegálních migrantů na lodích než za celý rok 2019, neboť ministryně vnitra Priti Patelová se konečně chystá – jak tvrdí – zamezit plavby na lodích.

V týdnu do 10. září přeplulo Lamanšský průliv v malých gumových člunech celkem 1 959 ilegálních cizinců, což za celý rok činí přibližně 14 500, zatímco za celý loňský rok to bylo 8 400.

Analýza provedená deníkem Telegraph zjistila, že počet nelegálních příchozích byl čtyřikrát vyšší než za stejné sedmidenní období loňského roku, kdy jich přistálo přibližně 500. Obrovský nárůst nelegální migrace také znamená, že minulý týden připlulo více ilegálů než za celý rok 2019, kdy jich podle odhadů připlulo na lodích 1 890.



Vzhledem k tomu, že v pondělí přistálo u britských břehů nejméně 50 dalších migrantů, celkový počet za září již překonal měsíční součet za září loňského roku.

Přichází ve chvíli, kdy ministerstvo vnitra připravuje uzákonění návratu člunů, který dlouho prosazoval vůdce brexitu Nigel Farage.

Pan Farage zveřejnil záběry z Lamanšského průlivu, které měly ukazovat příslušníky pohraničních sil na vodních skútrech, jak zjevně provádějí cvičné manévry s člunem plným dobrovolníků a pokoušejí se otočit člun.

 

Záznam ukazuje, že pohraniční jednotka ministerstva vnitra se alespoň pokouší naučit, jak vracet čluny zpět, ale přetrvávají pochybnosti, zda by takovou taktiku skutečně zavedli. Vládní zdroje, když se v minulosti objevila otázka vracení člunů zpět, tuto myšlenku vždy proklínaly jako příliš nebezpečnou. Dokonce se tvrdilo, že migranti na lodích by ve snaze vydírat vládní orgány hrozili, že vyhodí děti přes palubu, pokud by je ohrožovala plavidla pobřežní stráže.

Mluvčí ministerstva vnitra v reakci na záběry uvedl, že vláda „vyhodnotí a otestuje řadu bezpečných a legálních možností, jak zastavit malé čluny“, a že „bude nadále zkoumat všechny dostupné možnosti“, aby zastavila příliv migrantů.

„Všechny operační postupy používané na moři jsou v souladu s vnitrostátním i mezinárodním právem a jsou prováděny v souladu s ním,“ dodal mluvčí.

Dalším ohlášeným plánem ministryně vnitra Priti Patelové je provést rentgenové snímky zubů a zápěstních kostí s cílem ověřit věk údajných žadatelů o azyl.

Podle vládního dokumentu, který zveřejnil list The Mail, bude ministerstvo vnitra usilovat o přechod k přesnějšímu způsobu testování věku migrantů, přičemž současné kontroly se rovnají pouze tomu, že imigrační úředníci studují chování migrantů, aby zjistili, zda lžou.

Vzhledem k tomu, že mnoho nelegálních migrantů před příchodem do Spojeného království zničí nebo zahodí své doklady totožnosti, je naděje, že použití vědeckých metod, jako je skenování zubů a hustota zápěstních kostí, omezí defraudaci azylového systému.

Podle současných pravidel se dětem, které prchají před válkou, humanitárními krizemi nebo terorismem, poskytuje finanční pomoc až do věku 25 let. Žadatelům o azyl starším 18 let je stále poskytována státní podpora, ale dávky jsou mnohem nižší, což motivuje k podvodům.

Tento problém je dlouhodobý a údajný 38letý muž v roce 2016 nepravdivě tvrdil, že je dětským migrantem. Levicoví aktivisté se pokusili tvrdit, že pracoval jako jazykový tlumočník pro jiné migranty poté, co se na internetu objevily fotografie tohoto muže, tato tvrzení se však ukázala jako nepravdivá.

Na jiném pozoruhodném příkladu byl jeden student stažen ze třídy na Stoke High School poté, co se zjistilo, že je to 30letý muž a ne 15letý, jak tvrdil.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Komentář “V Británii přistálo minulý týden více nelegálních migrantů na lodích než za celý rok 2019

  • Vykopnou je z jejich domoviny lží a podvody změnou vědomí aby trpěli více. A když trpí, dopouští se věcí, které by ve své domovině nedělali. Do chudých západních zemí, kde je vykradené zemědělství, ekonomika, zdravotnictví upadlo na lesk a bídu administrace, je závislé na dovozu a vyváží jejich zboží atd. se nehrnou. Vědí, že by byli stejně vydíráni a museli by se přizpůsobit. Státy které jim v minulosti otročili a není jich málo, zažívají svou hloupost následku, a vrací se jim to, co v minulosti natropili. Je zvláštní, že si vůbec neuvědomují kam svou příčinou dospěli.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*