Útoky ISIS byly nařízeny Izraelem, protože se obával postupu SAA

Útoky ISIS byly nařízeny Izraelem, protože se obával postupu SAA

Vysloužilý syrský brigádní generál Ali Maqsoud uvedl, že existuje přímé spojení mezi teroristickým útokem ve městě Sweida, ke kterému došlo 25. července a sestřelením syrského letounu izraelskými raketami.

Podle Maqsouda oba útoky způsobily úspěchy syrské armády. Co se týče útoku na syrský letoun, Izrael se zaměřil na ochranu teroristů a odvolává se na právo nad okupovaným územím Golanských výšin. Kvůli masivnímu teroristickému útoku mají nyní Američané „důvod“ zůstat v Sýrii.„Spojené státy vytvořily základnu v Al-Tanfu pro výcvik desítek tisíc teroristů, kteří stáli za útokem Islámského státu dne 25. července. Spojené státy nyní mají záminku zůstat v Sýrii, čímž daly teroristům výhodu zůstat v Sýrii,“ uvedl.

Pokud jde o incident s Izraelem, začalo to všechno evakuací spojenců Al-Kájdy – Bílých přileb.

„Během evakuace Bílých přileb ze Sýrie Izraelci také evakuovali vůdce ISIS. Měli velký strach, že by byli v Sýrii zajati a že v rukou Syřanů by důkazy ukázaly, že válka oproti Asadovi byla podpořena nejen Izraelem, ale také Spojeným královstvím, USA, Nizozemskem, Dánskem a dokonce i Japonskem,“ vysvětlil Maqsoud.

Vysloužilý generál zdůraznil, že Izrael zahájil evakuaci Bílých přileb na žádost této organizace a jejich sponzorů, protože západní země se obávaly, že by Bílé přilby zůstaly v Sýrii a odkryly všechna tajemství jejich „představení o chemických útocích“, které byly všechny svaleny západními mocnostmi na syrskou vládu.

Izrael však neumožnil všem teroristům překročit hranice. Někteří radikálové by měli být využiti pro „místní mise“, například na provádění teroristických útoků. Maqsoud si je jistý, že teroristé to dělají ze zoufalosti, protože na bojišti prohrají a nikdo jim nemůže ani nechce pomoci.

Využívání teroristů Izraelem v syrském konfliktu také ukazuje jejich schopnost činit podobné s ohledem na Palestince. Mělo by se zvážit, zda nějaký počet „útoků Hamásu na Izrael pod falešnou vlajkou má dát záminku na zničení palestinské infrastruktury.“

Dne 25. července teroristické útoky v syrské provincii Sweida mely na svědomí více než 210 životů – počet zraněných překročil 200. Den předtím izraelská armáda oznámila, že sestřelila vojenský letoun Suchoj, patřící syrským silám a uvedla, že vstoupil 2 km do Izraelem okupovaných Golanských výšin.

 

(Izraelské letectvo Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*