USA, země amerického snu o neomezených možnostech, chtěly udělat i z Prahy další Hirošimu?

USA, země amerického snu o neomezených možnostech, chtěly udělat i z Prahy další Hirošimu?

Tak to z USA leze,.jak z chlupaté deky; po odhalení podvodů z Vietnamem a mučením vězňů v Abú Ghrajb vyšlo najevo, že po Hirošimě a Nagasaki byla po Moskvě na 61. místě i Praha v rámci amerického plánu „systematické destrukce“…

Americký Národní bezpečnostní archiv odtajnil seznam z roku 1956 více než 1200 míst v tehdejším sovětském bloku od východního Německa až po Čínu; jedničkou je označena Moskva se 179 cíli jaderného útoku, dvojkou Leningrad se 145 cíli včetně cílů civilních. Šlo o systematickou destrukci městských a průmyslových cílů včetně výslovného zaměření na civilní obyvatelstvo významných měst. Záměrné útoky na civilisty byly v rozporu s už tehdy platnými normami mezinárodního práva.

Praha měla určeno 69 cílů určenými ke zničení; o nic by nepřišli ani v Berouně, Kladně, Kralupech nad Vltavou, Králově Dvoře, Neratovicích, Psárech, Radotíně, Roztokách, Slaném či ve Štěchovicích. Americká armáda už přece měla za sebou bojovou rozcvičku – zbytečné ničení Československa zběsilým bombardováním poslední dny 2. sv. války – od Prahy, Plzně, přes Ostravsko, Brno a severní, jižní či východní Čechy… Ráno vstane, opáše se dynamitem a odpálí na pomníku Rudoarmějců…?

Zkrátka co statečná US Army u nás nestačila zničit poslední dny 2. sv. války, to mělo následovat v 50. letech. Útoky amerického letectva měly být zasazeny s použitím jaderných pum o síle 1,7 až devět megatun. Americké velení tehdy požadovalo i nálože o síle 60 megatun, které chtělo použít s cílem zastrašení a v případě náhlého sovětského útoku. Nálož o síle jedné megatuny má sedmdesátinásobnou ničivou sílu ve srovnání s bombou svrženou v roce 1945 na japonskou Hirošimu.

hirosima 5

Jak by vypadal svět? US Army měla své heslo: Rozbombardovat do doby kamenné. Realizovala ho ve Vietnamu, v zemi jen dvakrát větší rozlohou než Československo zemřely tři miliony lidí, co by pak zbylo ze světa po realizaci amerického projektu „systematické destrukce“…? Patologická schizofrenie. Prvním globálním schizofrenikem byl prezident USA Truman, díky Bohu, jediný státník na světě, který třikrát rozhodl o použití atomové zbraně hromadného ničení – Hirošima, Nagasaki a Korea, kde povolil generálu Mac Arthurovi použití jaderné zbraně též, avšak jen za přesně definovaných okolností (start nepřátelských letadel apod.), což se naštěstí nestalo. Tvrzení o rozhodujícím účinku atomových zbraní ostatně muselo vyhovovat i americkým představitelům. Zvyšovalo prestiž americké armády i celé země.

Navíc projekt Manhattan s bombardováním  Hirošimy a Nagasaki stál dvě miliardy dolarů (zhruba 50 miliard v dnešních dolarech), takže bylo záhodno demonstrovat jeho úspěch; viz. zcela zničená dvě města a přes sto tisíc v několika sekundách mrtvých lidí. Z pohledu USA byla druhá světová válka především jen válkou v Pacifiku. Její začátek vyznačuje Pearl Harbor a konec atomový hřib nad Nagasaki. Tedy žádné desítky miliony mrtvých Rusů, boje o Leningrad, Stalingrad, Kursk, Moskvu, ani vyloděni v Normandii a obsazení Berlína… Nic, jen válka v Pacifiku. Jak americké…

dvojcata

Pyšný Manhattan ještě s nezničeným Obchodním centrem … Snímek Břetislav Olšer

Jak je možné, že si Spojené státy mohly dělat, co chtěly, aniž by o tom informovaly alespoň své  západní spojence? Je nezbytné si připomenout posloupnost vzniknu amerického válečného podhoubí. Kdo následující fakta již četl, má možnost si je zafixovat, kdo na ně zapomněl, tedy spíš chtěl zapomenout, má smůlu; pochopí, jak nutné je dávat věci do souvislostí… Jak tedy plynuly globální dějinná válečná zvěrstva ve jménu svobody a míru, resp. demokracie, kdo byl v jejich pozadí a proč…? Zkuste hádat…

Po tragické „konsolidaci vztahů“ s Japonci po 2. světové válce si USA uvědomily, že pokud chtějí být i nadále světová velmoc, musí zastavit pronikání komunismu a postavit se mu čelem. Vznikla tzv. Trumanova doktrína a Východní Asie se tak stala rozhodujícím místem střetu dvou světových ideologií. Následovala Dullesova pyramidová teze, že padne-li za oběť komunistického tažení další země, vyvolá to lavinovou reakci, jejíž konec by měl pro světovou stabilitu nedozírné následky. Prohlášení CIA se týkalo ochrany jihu Koreje, který se tak stal akutním ohniskem boje proti komunismu. Hranicemi nově vzniklých území měla být 38. rovnoběžka, která dělila Severní Koreu, výspu stalinistického režimu, a Jižní Koreu, vychovávanou západně orientovanými státy. Kdopak tedy začal „studenou válku“…?

usa

Všechny světové agentury přinesly nedávno šokující zprávu; ve snaze vynutit si mír a konec komunistického severního Vietnamu, sáhl další schizofrenik Jekyll a Hyde, americký prezident Richard Nixon, v duchu militantních vizí McNamary po jaderných zbraních. Na jedné straně vyhlašoval, jak chce světový mír, když se chystá na oficiální návštěvu Číny, přitom podváděl v akci Watergate, Na nikoho sice, kromě 12 milionů tun bomb a 72 milionů litrů Agent Orange či napalmu na Vietnam, nic atomového neshodil, ale zkusil jen použít jako drsný nátlakový psychologický prostředek.

Kam se na něho hrabe Putin se svým smířlivých tónem. V říjnu roku 1969 totiž zamířily na Nixonův přímý rozkaz bombardéry B-52 s vodíkovými pumami na palubě k hranicím Sovětského svazu. Obří „vzdušné pevnosti“ prolétávaly několik dnů podél sovětských hranic. Nálože, které nesly, byly stokrát silnější než ty, které zničily Hirošimu a Nagasaki. Rusové pochopitelně věděli, že B-52 jsou naložené nebezpečnými bombami. Dalo se to poznat nejen ze způsobu startu, který jim mohli ohlásit jejich agenti v USA, ale i z toho, jak často stroje tankovaly.

moskva

 

Moskva – Snímek Břetislav Olšer

Nabubřelý Nixon prohlásil, že pokud mu Moskva nevyjde v otázce Vietnamu vstříc, „USA si vyhrazují právo jít svou cestou a použít vlastní metody k ukončení války. Chci, aby věřili, že jsem dosáhl bodu, kdy mohu udělat cokoli, abych zastavil válku. Ho Či Min pak bude sám za dva dny v Paříži žebrat o mír,“ řekl Nixon svému poradci Harrymu R. Haldemanovi. V Kremlu měli ale silnější nervy. Americký poker není ruská ruleta. A tak se po třech krizových dnech americké bombardéry obrátily a zamířily zpět na své základny. Když se historik Suri o 35 let později zeptal Kissingera, proč USA sáhly po tak riskantním kroku, měl šéf americké diplomacie jediné vysvětlení: „Bylo třeba něco dělat.“

Nadešla Kubánská krize, jež však měla jako každé správné drama svoji předehru. V říjnu 1959 byla podepsána mezivládní dohoda USA s Tureckem o rozmístění třetí a poslední eskadry v Turecku. Na podzim roku 1961 prezident Kennedy rozhodl o instalaci raket; 15 raket bylo rozmístěno na 5 místech v blízkosti města Izmir. Tato místa byla pod přímou správou personálu amerického letectva. Rakety byly v operační pohotovosti od března 1962. Už předtím byly rakety Jupiter rozmístěné rovněž v Itálii a vybavené jadernými hlavicemi o síle 1,4 megatun TNT.

První letka tří Jupiterů byla převedená pod správu tureckých leteckých sil koncem října. Američani však stále kontrolovali jejich jaderné hlavice. Skutečné rozmístění raket Jupiter v Turecku bylo tajné. Všechny byly odstraněny až v dubnu 1963 na základě tajné části dohody se Sovětským svazem o odstranění sovětských raket z Kuby. Oficiálně bylo odvezení raket po roce služby zdůvodněno jejich “zastaralostí”. Skutečný důvod stažení raket přiznali Američané až koncem 80. let 20. století, kdy zveřejnili pravdu. A to se zdálo, že se konečně studená válka změní v pohodu, když se v roce 2010 stala Praha dějištěm přátelské schůzky prezidentů Baracka Obamy a Dmitrije Medveděva, kteří podepsali mírovou odzbrojovací dohodu “New START”, jež nahrazuje původní dohodu START z roku 1991.

vietnam olser

Vietnam… Snímek Břetislav Olšer

Bylo jí zapotřebí; USA měly na 70 tisíc jaderných zbraní, o pár desítek tisíc míň jich bylo v Rusku. “Snižování jaderného arzenálu u USA a Ruska, které vlastní 90 procent světové kapacity, poukazuje na náš důležitý vůdcovský aspekt. Změnili jsme také formální politiku: země, které plní usnesení o nešíření jaderných zbraní, budou bezpečnější a budou mít více příležitostí, a ty, které je neplní, budou izolovány,” prohlásil po podpisu smlouvy Barack Obama.

A neuplynula ani pětiletka a vztahy znovu mrznou, když už v roce 2013 létaly nad Korejským poloostrovem na pokyn Obamy další bombardéry B-52, uzpůsobeny nést jadernou nálož, kterou tentokrát skutečně měly. Severokorejský režim, z jehož zaostalé nejen vojenské techniky se směje celý svět, měl nůž na krku; prý musí počítat za své vyhrůžky i s dalšími americkými vojenskými kapacitami a ne jen s 28 tisíci vojáky, kteří jsou momentálně rozmístěni v Jižní Koreji. A znovu tady máme opakování děsivých částí dějin lidstva a nové Jekylly a Hydy, schizofreničkou se počátkem roku 2014 se stala i expremiérka Tymošenková.

achtung sie yerlassen

Napřed po propuštění z vězení na Majdanu halekala do megafonu na banderovce: “Vy jste hrdinové, vy jste to nejlepší na Ukrajině,” aby vzápětí šokovala v rozhovoru s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Nestorem Šufryčem. “Jsem připravena chopit se zbraně a střelit toho šmejda (prezidenta Putina) do hlavy. Je třeba se chopit zbraní a jít vystřílet ty zatracený Rusáky. Kéž bych tam mohla být, dostali by místo Krymu h..vno. Doufám, že jakmile budu moci, tak zapojím všechny své styky a vyburcuji celý svět, aby z Ruska nezbylo než spáleniště.“ Na otázku Šufryče, co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové, Tymošenková odpověděla: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“ http://video.idnes.cz/?idVideo=V140325_092028_tv-zpravy_krr

A je tady dramatická předpověď; v knize Petrus Romanus autoři Tom Horn a Cris Putnam citovali 600 let staré proroctví Svatého Malachiáše, který inspirován Bohem údajně sepsal jména příštích 112 papežů v pořadí. A jak se ukázalo, měla by Benediktova rezignace vést ke konečnému zvolení papež Františka, 112 osoby na tomto seznamu. Záležitost začíná vypadat děsivě tím, že Proroctví končí Františkem – po něm Malachiáš už neuvádí žádného dalšího následovníka.

Inu, příjemné prožití Silvestra v duši se slovy papeže Františka o tom, že předcházející Vánoce mohou být pro svět poslední; tož, všechno nejlepší a hodně dárků pod stromečkem a hodně posledních sil v nadcházejícím roce 2016, třeba je fakt tím posledním… Kdoví, jaké má země neomezených možností ještě za destrukční plány ve svém šuplíku…

 

Blog autora http://olser.blog.idnes.cz

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, http://www.rukojmi.cz/, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*