USA zastavily vojenskou pomoc Egyptu, kterou země vůbec nepotřebuje

USA zastavily vojenskou pomoc Egyptu, kterou země vůbec nepotřebuje

apache

Už před pár měsíci jsem zde uváděl, že Spojené státy nikdy nezastaví vojenskou pomoc Egyptu kvůli Dohodě Camp David. On to vlastně ani takový problém nebyl, protože Egypt takovou pomoc nepotřebuje..Spojené státy totiž každý rok Egyptu dávají v rámci dohody Camp David různé vojenské vybavení, od stíhaček po vojenské džípy, nejspíš jenom tak pro radost. Mnohokrát se totiž stalo, že Egypt dané vojenské vybavení vůbec nepotřeboval. A to se nejspíše také týká vojenské pomoci ve výši 1,5 miliardy dolarů a vrtulníků Apache, raket Harpoon, stíhaček F-16 a tanků M1A1 Abrams. Egyptská vláda totiž dostává pořád to samé vybavení dokola a tak ho má přebytek. Jediné, na co si Egypt může stěžovat, je fakt, že Izrael dostává daleko sofisitkovanější zbraně.

Vojenská pomoc Egyptu je možná využívána jako vydírání a spíše jako kampaň pro dobrou tvář. Největším vítězem z toho vždy ale bude Izrael. Americký ministr zahraničí John Kerry prohlásil, že zastavení pomoci “neznamená, že USA přerušují z Egyptem vztahy.” Tohle by nikdy nedopustily už jen kvůli Izraeli. (zdroj) Ze stejného důvodu vznikla také pozorovatelská mise na Sinaji, kterou doplní ta neslavná letadla CASA společně s českými vojáky. (zdroj)

Byznys prostě pořád pokračuje. Ať už s vojenskou podporou Egypta, který možná jednou ztratí nad Sinajem kontrolu, nebo bez.

vyšlo na : wertyzreport.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*