USA vidí válku jako jedinou možnost k zachování své globální dominance

USA vidí válku jako jedinou možnost k zachování své globální dominance

Se vzestupem jižních zemí a BRICS, zdá se, že Spojené státy vidí válku jako jedinou možnost, aby si udržely globální nadvládu, uvedl americký novinář a politický komentátor.

Don Debar, protiválečný aktivista a rozhlasový moderátor v New Yorku, učinil tyto poznámky v telefonickém rozhovoru pro Press TV, když byl požádán, aby vyjádřil svůj názor na to, co Pentagon nazývá setkání mezi americkými válečnými loděmi a čínským vojenským plavidlem v Jihočínském moři.

china vs usa

Toto vyjádření přišlo jen několik dní poté, co Pentagon oznámil své rozhodnutí monitorovat asijsko-tichomořskou oblast.

To mě opravdu dostává, že Spojené státy zuří, že Čína dělá něco v Jihočínském moři,“ uvedl Don Debar. „Když vezmete v úvahu přítomnost Spojených států v Jihočínském moři, jedná se doslova o projekci americké námořní síly na půl cesty před celým světem.“

Čína má právo na rozvoj jak sebe, tak i svého životního prostředí, přinejmenším stejné právo, jako mají Spojené státy,“ uvedl.

Debar poukázal na historické připojení a zabavení pozemků, včetně Havaje, kterou „prostě ukradli vojenskou silou a připojili ke Spojeným státům.“

„Čína vlastně vytváří něco, co ještě neexistuje, a nejedná se o žádné podmaňování nebo vysídlování lidí, což je americký model projekce síly v Pacifiku,“ uvedl.

Peking buduje v Jihočínském moři umělé ostrovy, tvrdíc, že je staví na svém vlastním výsostném území.

Nicméně, Washington tvrdí, že jsou ostrovy v mezinárodních vodách, a že neuzná umělé ostrovy jako suverénní čínské území.

Debar uvedl, že „USA činí agresivní vojenské kroky proti Číně a Rusku, současně s organizováním válečných her NATO na hranicích Ruska, a vyhrožuje americkými vojáky, skutečnými bojovými jednotkami, na půdě Ukrajiny, jak bylo vyžadováno ukrajinským prezidentem Porošenkem.

S tím jak USA narazili na čínské námořnictvo, a také zrušením doložky o míru v japonské ústavě po naléhání ze stravy USA, aby mohli projektovat japonskou vojenskou sílu proti Číně, to vypadá stejně nebezpečně, jako v roce 1930,“ poznamenal.

Zdá se, že USA uznávají, že jsou v úpadku jako ekonomická velmoc na celém světě, a se vzestupem globálního Jihu a zemí BRICS, vidí válku snad jako jediné spasení svého dominantního postavení. A to mě opravdu děsí,“ uzavřel Debar.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA vidí válku jako jedinou možnost k zachování své globální dominance

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*