USA staví 8 měst uvnitř vojenských základen po celé Americe pro 50 000 afghánských migrantů

USA staví 8 měst uvnitř vojenských základen po celé Americe pro 50 000 afghánských migrantů

Spojené státy budují na vojenských základnách po celé zemi dočasná „malá města“, kde ubytují evakuované Afghánce, kteří v posledních dnech a týdnech srpna uprchli ze své vlasti.

Osm vojenských zařízení, která jsou využívána k ubytování afghánských uprchlíků, má v současnosti přibližně 25 600 lidí s kapacitou 36 000 osob, i když jim stále chybí místo 50 000 lidí, řekl během brífinku generál Glen VanHerck, velitel Northcomu.

VanHerck „nepředpokládá“, že armáda bude muset k dosažení tohoto prahu použít další základny.

„Nadále poskytujeme kulturně vhodné potraviny, vodu, lůžkoviny, náboženské služby, rekreační aktivity a další služby, jako je doprava z přístavu vstupu do místa ubytování a některé lékařské služby,“ řekl. „Stavíme osm malých měst. Čekají nás náročné úkoly.“VanHerck také popsal, že byla zřízena „starostovská buňka“, kterou popsal jako to, jak nejméně jedna základna zřídila afghánského vůdce v rámci „vesnice“, aby byl osobou v čele, která by uprchlíkům pomohla zajistit, aby měli, co potřebují.

„Vezmeme naše vojenské vůdce, dáme je do primátorské cely a oni budou zodpovědní za určité místo, možná pár kolejí, jednu nebo dvě koleje, a budou mít na afghánské straně protějšek, který by jim byl v podstatě roven, chcete-li, v hodnosti,“ vysvětlil generál.

„To je skvělé, protože to nejen umožňuje Afgháncům vyjádřit své obavy nebo výzvy nebo to, kde potřebují zdroje nebo pomoc, ale také nám to umožňuje s nimi stejným postupem komunikovat a oni mohou tyto informace udržovat.“

V rámci základen jsou rodiny umístěny společně, zatímco svobodní muži a ženy jsou umístěni mezi sebou.

Bylo také evakuováno „pár“ nezletilých osob bez doprovodu, uvedl VanHerck s tím, že tyto děti jsou předány ministerstvu pro sociální péči.

Ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas během pátečního brífinku rovněž charakterizoval množství nezletilých osob bez doprovodu jako „malé číslo“.

„Nezletilé osoby bez doprovodu nepředstavují významný podíl příchozích afghánských státních příslušníků,“ sdělil listu Washington Examiner mluvčí Úřadu pro zdraví a lidské služby.

„Pracujeme na tom, aby afghánské nezletilé osoby bez doprovodu, které jsou předány Úřadu pro uprchlíky a znovuusídlení (ORR) ke zpracování, sjednocení nebo umístění, byly umístěny u poskytovatelů péče s licencí, kteří jsou schopni poskytovat kulturně a jazykově vhodné služby.

Pokud je to možné, afghánské nezletilé osoby bez doprovodu se na místě rychle sjednotí nebo se převezou do licencovaných zařízení. Budeme i nadále spolupracovat s našimi vládními partnery, abychom zajistili péči o všechny děti, které nám byly předány.“

Desítky tisíc Afghánců, kteří v srpnu odletěli z Afghánistánu, než USA stáhly všechny své vojáky, byly převezeny na Blízký východ a do Evropy, kde jsou prověřováni před cestou do USA. Evropské velitelství USA se rozkládá po celém Německu, Itálii a Španělsku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*