USA se bojí zveřejnit satelitní snímky z havárie MH17 nad Ukrajinou

USA se bojí zveřejnit satelitní snímky z havárie MH17 nad Ukrajinou

Němečtí novináři věnovali pozornost neochotě amerických orgánů, zveřejnit podrobnosti o nehodě malajsijského Boeingu nad Donbasem.

Autoři článku zveřejněného deníkem Junge Welt upozornili, že americký ministr zahraničí John Kerry uvedl v prvních dnech po katastrofě, že Spojené státy ví, kdo vystřelil raketu a že existuje nepopiratelný důkaz, který vše prokáže. Nicméně, Spojené státy doposud žádný důkaz nepředložily. Na rozdíl od USA, Rusko zveřejnilo své satelitní snímky z místa havárie čtyři dny po katastrofě.

V článku je zmínka o investigativním novináři Johnem Perrym sídlícím v USA, který v současné době spravuje webové stránky Consortiumnews. Parry tvrdí, že mu zdroj z bezpečnostních služeb potvrdil, že americké satelitní snímky zachycují něco, co Spojené státy nechtějí ukázat světu: Vojáci v ukrajinských uniformách v blízkosti raketového systému Buk.

Vyšetřovací výbor z Nizozemska napsal stovky stran zprávy o tragédii, ale zdá se, že všechny dokumenty byly zbytečné. Nizozemští vyšetřovatelé konstatují pouze skutečnost, že letoun byl zasažen velkým množstvím vysokoenergetických objektů. Zpráva neuvádí nic o tom, jaké to byly objekty a kdo je vypustil na letadlo.

Nizozemská zpráva se také zmiňuje o „složitých okolnostech“, které mohou naznačovat jisté překážky na cestě při šetření.

A aby toho nebylo málo, vyšetřování havárie malajsijského Boeingu nad Ukrajinou se provádí v rámci Chicagské úmluvy, která obsahuje sadu pravidel pro utajení informací.

Je zajímavé, že v srpnu 2014, vlády Nizozemska, Malajsie, Belgie a Ukrajiny se zavázaly v písemné formě, že veškerá prohlášení o havárii Boeingu nad Donbasem musí být schválená po vzájemné dohodě. Jinými slovy, každý účastník může vetovat zveřejnění nechtěných informací.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “USA se bojí zveřejnit satelitní snímky z havárie MH17 nad Ukrajinou

  • USA ví, kdo letadlo sestřelil. Jen se jim to nehodí zveřejnit. Kdyby byly důkazy proti „separatistům“, už by byly zveřejněny dávno. V té době byly špionážní aktivity USA nad Ukrajinou tak detailní, že jim určitě neuniklo, odkud byla raketa vypálena. Pro USA bylo lepší zneužít situaci k propagandě, než zveřejnit pravdu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*