USA odepírají Rusku právo pohlížet na NATO jako na hrozbu

USA odepírají Rusku právo pohlížet na NATO jako na hrozbu

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby prohlásil, že Spojené státy nevidí žádné důvody pro Rusko, aby považovalo NATO jako hrozbu.  

„NATO je obranná aliance, vždy to byla obranná aliance, a zůstane obranná aliance,“ prohlásil mluvčí ministerstva zahraničí John Kirby při setkání s novináři. „Neexistuje žádný důvod, proč by Rusko mělo brát NATO, v jakémkoli případě, tvaru nebo formě jako hrozbu,“ dodal Kirby.

Novináři se zeptali Kirbyho, zda by zvyšování přítomnosti NATO v blízkosti ruských hranic mohlo zmírnit napětí s Ruskem. Kirby dokázal jen zopakovat, že Rusko nemá žádné důvody cítit jakoukoliv hrozbu ze strany NATO.

„Neexistuje žádný důvod pro nikoho v Rusku, cítit se být ohrožen vojenskou činností nebo přípravami NATO,“ pokračoval Kirby. „Pokud jde o poslední měsíce a roky, neexistoval žádný důvod pro NATO postupovat a nasazovat dodatečné kapacity na evropském kontinentu- včetně amerických prostředků- kdyby nedošlo k ruským krokům na Ukrajině,“ uvedl Kirby.

Na začátku listopadu, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že na základě rostoucího napětí ve vztazích s Ruskem, stovky tisíc vojáků NATO bude uvedeno do vyšší připravenosti.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA odepírají Rusku právo pohlížet na NATO jako na hrozbu

  • „NATO je obranná aliance“. Větší hloupost jsem nečetl. NATO patří USA a USA válčí po celém světě. Připomínám, že NATO vzniklo v roce 1949, Varšavská smlouva v roce 1955. Přesto jsem četl, že NATO vzniklo v reakci na Varšavskou smlouvu.
    Varšavská smlouva už není od roku 1991, ale NATO je tu stále.
    Prohlášení, že se Rusko nemusí ničeho obávat mi připomíná film Mars útočí. „Neutíkejte, přicházíme v míru“ a zabíjeli lidi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*