USA chtějí změnu režimu v Rusku, aby se zmocnily arktických přírodních zdrojů

USA chtějí změnu režimu v Rusku, aby se zmocnily arktických přírodních zdrojů

Arktický šelf bohatý na ropu a zemní plyn je primárním důvodem, proč chtějí Spojené státy destabilizovat Rusko. V naději na získání celé Arktidy usiluje Washington o změnu režimu v Rusku, podle Bruce Gagnona, koordinátora Globální sítě proti zbraním a jaderné síle ve vesmíru.

Rusko má největší zásoby zemního plynu na světě. S táním ledu okolo Arktidy kvůli změně klimatu bude mít Rusko obrovskou pozemní hranici s Arktickým mořem bohatým na ropu a plyn. Západní korporace chtějí tyto zdroje získat, a to je důvod, proč Washington plánuje přivést do Ruska chaos, uvedl Gagnon.

Foto:  Sputnik/ Alexander Liskin
Foto: Sputnik/ Alexander Liskin

„Doufají v podnícení chaosu..a změnu režimu v Moskvě. To je hlavní. To je cíl, kterého chtějí Spojené státy dosáhnout.“

Severní ledový oceán je extrémně bohatý na přírodní zdroje, zejména ropu a plyn. Podle odhadů má dno Severního ledového oceánu obrovské ložiska ropy a plynu, včetně 15 procent světových zásob ropy a 30 procent zásob zemního plynu, informoval Press TV.

V roce 2014 se Moskva rozhodla zvýšit svou vojenskou přítomnost v Arktidě. Propracovaná vojenská doktrína země zdůrazňuje ochranu národních zájmů v arktických regionech bohatých na ropu a zemní plyn.

 

Sputnik/Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*