USA a Ukrajina odmítly projednání ukrajinské krize na mezinárodní úrovni

USA a Ukrajina odmítly projednání ukrajinské krize na mezinárodní úrovni

V posledních dnech se prudce vyhrotila situace v Donbasu. 2. října podrobili ukrajinští vojáci ostřelování z děl střed Doněcka. Střela zasáhla kancelář Mezinárodního výboru Červeného kříže, obchodní středisko a nemocnici. Zahynulo 11 civilistů a také představitel Červeného kříže Švýcar Laurent Etienne. Včera zase ostřelovala ukrajinská armáda střední školu.

Útoky na civilní objekty, na mezinárodní humanitární misi, a to za vyhlášeného příměří, svědčí o tom, že si kyjevská vláda je jistá svou beztrestností.

ukrajina a usa

3. října měla se na zasedání Parlamentního shromáždění OBSE v Ženevě sejít poprvé Meziparlamentní skupina pro Ukrajinu. Rozhodnutí o jejím založení bylo dosaženo na letním zasedání Shromáždění v Baku. Ale nejdřív se účasti vzdali Američané, pak Poláci a těsně před schůzkou také samotní Ukrajinci. Komentuje člen delegace RF v Parlamentním shromáždění Rady Evropy Igor Morozov:

– Američané podporovali ukrajinskou krizi od samého počátku, přes baltské státy, přes Polsko. Nejdřív šlo o opozici na Majdanu. Pak schválili státní převrat. A když byla vytvořena mezinárodní kontaktní skupina pro vyšetření porušení práva na Ukrajině, předpokládalo se, že bude projednávat porušení Janukovyčova režimu. A když se pořad jednání změnil, přestala tato skupina vyhovovat zájmům Kyjeva, Evropanů a USA.

Dnes se do popředí dostaly jiné otázky, které světové společenství nemůže nepoložit, ale na které Kyjev nehodlá odpovědět. USA tyto odpovědi vůbec nezajímají. Proto se vzdaly práce v skupině PSRE na Ukrajině, míní bývalý člen ruské delegace v této organizaci Dmitrij Vjatkin:


– Svědčí to o tom, že zločiny kyjevského režimu a ozbrojených útvarů podřízených nikoli Kyjevu, ale oligarchickým strukturám, se již nedají utajit. Je třeba odpovědět na otázku o vyšetřování havárie malajsijského boeingu, na otázku o společných hrobech, na otázku o tom, kdo je odpovědný za vraždění lidí v Oděse 2. května. Na tyto otázky nebyla dána odpověď ani kyjevskou vládou, ani jejími ochránci.

Víc než to, Washington dal na srozuměnou, že žádné odpovědi ani nebudou. Šéfka tiskové služby amerického ministerstva zahraničí Jen Psakiová zejména prohlásila, že vyšetřování ohledně nalezených v Donbasu společných hrobů má provádět kyjevská vláda, a nikoli mezinárodní organizace. Je jasné, že doněcké a luhanské úřady tyto případy Kyjevu nevydají, kdežto Západ fakticky varoval, že nebude akceptovat výsledky vyšetřování provedeného někým jiným, Takže je to další slepá ulička.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*