US nakonec připouští, že konopí zabíjí rakovinné buňky

US nakonec připouští, že konopí zabíjí rakovinné buňky

Skupina federálních vědců pověřena vládou, aby prokázala, že konopí nemá „žádný akceptovatelný přísun ve zdravotnictví“ , nevědomky nechali proklouznout informaci, jak konopí zabíjí rakovinné buňky.

Výzkum, který byl proveden týmem vědců z University Svatého Jiřího v Londýně, zjistil, že dva nejběžnější kanabinoidy v marihuaně, tetrahydrocannabinol (THC) a cannabidiol (CBD),výrazně oslabily divokost nádorových buněk a učinily je více citlivé na ozařování, uvedl Mike Adams z portálu Herbal Dispatch.

rakovina

Studie, která byla loni zveřejněna v lékařském časopise Molecular Cancer Terapies prokazuje „dramatické snížení“ rakovinných buněk v případě smrtelné rakoviny mozku, kdy byly tyto konkrétní kanabinoidy použity ve spojení s radiační terapií.

„Prokázali jsme, že kanabinoidy mohou hrát klíčovou roli u jednoho z nejagresivnějších nádorů u dospělých,“ napsal vedoucí výzkumu Dr. Wai Liu, v listopadu 2014 pro Washington Post. „Výsledky jsou velice slibné a mohl by to být způsob, jak ničit nádory a zachránit více životů.“

„Nedávné studie na zvířatech ukázaly, že marihuana může zabíjet některé rakovinné buňky a zmenšit velikost u těch ostatních,“ píše se ve zprávě NIDA. „Důkazy získané za pomocí studií na zvířatech ukazují, že extrakty z celých rostlin marihuany mohou zmenšit jeden z nejzávažnějších typů nádorů na mozku. Výzkum na myších ukázal, že tyto extrakty, při použití záření, zvýšily účinky zabití nádoru zářením.“

 

Celý článek v angličtoně na Herbaldispatch / Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*