„Urážlivé“ náhrobky na britském hřbitově musí být zakryty dřevěnými paletami

„Urážlivé“ náhrobky na britském hřbitově musí být zakryty dřevěnými paletami

Náhrobky dvou zpěváků na hřbitově ve Velké Británii byly zakryty dřevěnými paletami a pytli na odpadky, protože obsahují „urážlivý“ text.

„Náhrobky G. H. Elliotta a Alice Banfordové, kteří oba nosili blackface (černá pleťová maska), jsou nyní zakryty v kostele sv. Markéty v Rottingdeanu,“ uvádí BBC News.Arciděkan pro Brighton řekl, že nyní probíhají snahy kontaktovat členy rodiny za účelem změny nápisů.

„Považuji nápis na těchto dvou náhrobcích za velmi urážlivý a jsem si jist, že drtivá většina lidí s tím bude souhlasit a bude chtít, aby se to změnilo,“ řekl arciděkan Martin Lloyd Williams.

„V posledních několika měsících probíhají vyšetřování právních a jiných úvah týkajících se hledání řešení, v neposlední řadě snahy identifikovat a kontaktovat další příbuzné, kteří vlastní tyto náhrobní kameny,“ dodal.

Zpráva BBC byla příliš strohá a neobtěžovala se ani uvést konkrétné výraz, který je údajně tak urážlivý.

Zjistili jsme, že se jedná o slovo „coon“ – (může v překladu znamenat slovo negr), které je vyryto na náhrobku G.H.Elliota. Jeho divadelní jméno totiž bylo „„The Colored Coon“.

Během živého vysílání na BBC Radio 4 se musel hostitel Nick Robinson omluvit poté, co jeden z jeho hostů použil tuto „rasovou připomínku“.

Poté, co komik Harry Enfield pronesl toto slovo, Robinson zasáhl, na což Enfield odpověděl: „No, to bylo přece jeho jméno na pódiu.“

Cenzurované náhrobní kameny jsou bezprecedentní novou mírou absurdity – doslova znesvěcující mrtvé ve jménu politické korektnosti – ale nepochybně to bylo následkem protestů Black Lives Matter, které po celé zemi zakrývají sochy „urážlivé“ pro určitou skupinu lidí.

Socha Winstona Churchilla v centru Londýna zůstává nadále uvězněna uvnitř šedé bedny, přestože se premiér Boris Johnson ptá: „K čemu svět došel, když jeden z největších vůdců této země – možná náš největší – musí být chráněn před hněvem davu? “

Je to škoda, že není vůdcem této země a že s tím nemůže nic udělat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Urážlivé“ náhrobky na britském hřbitově musí být zakryty dřevěnými paletami

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*