Úřady zakázaly pravicovou proti-islámskou demonstraci v Molenbeeku

Úřady zakázaly pravicovou proti-islámskou demonstraci v Molenbeeku

Úřady zakázaly krajně pravicové skupině pořádat plánovanou proti-islámskou demonstraci v bruselské čtvrti Molenbeek. Úřady uvedly, že se bály, že by protesty mohly vyvolat násilné střety, informoval deník DW.com.  

Francouzská krajně pravicová skupina Generation Identitaire zveřejnila na svých internetových stránkách zprávu, kde vyzývala své členy, aby se zúčastnili sobotního pochodu pod názvem „Pojďme vyhnat islamisty!“

Molenbeek, zbídačená a do značné míry muslimská čtvrť v belgickém hlavním městě byla dlouho vnímána jako ohnisko islámského terorismu. Začátkem tohoto měsíce, Salah Abdeslam, hlavní podezřelý z pařížských listopadových teroristických útoků, byl zde zatčen v sousedství v blízkosti svého domu.

„Kdybychom to povolili, mohlo by dojít ke střetům,“ řekl starosta čtvrti Françoise Schepmans tiskové agentuře AFP.

Regionální bruselská vláda vydá příkaz, který bude zakazovat „jakoukoli demonstraci nebo proti-demonstraci v souvislosti s tímto tématem,“ uvedl Mustafa Er, poradce starosty Schepmanse.

Během teroristických útoků z 22. března na letiště a stanici metra bylo zabito celkem 32 lidí. K odpovědnosti se údajně přihlásila skupina, takzvaný islámský stát.

(Ilustrační obrázek Foto: EPA/OLIVIER HOSLET)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*