Uprchlické děti zadržované v uprchlických celách vedle zločinců na řeckém ostrově Kos

Uprchlické děti zadržované v uprchlických celách vedle zločinců na řeckém ostrově Kos

Některé děti uprchlíků, které přišli bez doprovodu rodičů, jsou na řeckém ostrově Kos drženi v policejních celách v extrémně nehygienických podmínkách spolu s běžnými dospělými zločinci, uvedl ve čtvrtek deník The Independent.

Řecko čelí největší migrační krizi v Evropě. Ostrov Kos byl obzvláště tvrdě zasažen přílivem uprchlíků.

„Je to opravdu špína. Na místě jsou holé elektrické dráty trčící ze stropu. Děti se musí pro jídlo natahovat skrz mříže. To v Evropě není normální,“ řekl deníku Independent anonymní dobrovolník.

Ilustrační obrázek Foto: UNICEF
Ilustrační obrázek Foto: UNICEF

Podle deníku, je dětem ve vazbě poskytováno pouze jedno jídlo denně, není jim dovoleno jít ven a musí být spoutáni, pokud jsou přemísťováni někam jinam.

Deník připomněl, že Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) varoval řeckou vládu a místí orgány kvůli špatným podmínkám, kterým musí uprchlické děti na ostrově čelit od letošního května. Poté, co se objevila zpráva o situaci uprchlických dětí bez doprovodu na ostrově Kos, bylo dosaženo dohody s místními úřady, aby byly děti umístěny do péče nevládní organizace financované OSN.

Více než půl miliónů lidí překročilo od počátku roku Středozemní moře do periferních evropských zemí, podle odhadů OSN.

Začátkem tohoto měsíce, Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) zaznamenala nárůst počtu migrantů přicházejících na pobřeží Řecka, který v prvním říjnovém týdnu činil až 7.000 lidí denně.

Agentura OSN pro uprchlíky v pondělí vyzvala Evropskou unii, aby poskytla masivní podporu Řecku, aby mohlo čelit uprchlické krizi.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Uprchlické děti zadržované v uprchlických celách vedle zločinců na řeckém ostrově Kos

  • Zajimalo by mne jak se deti uprchliku,,rodice zrejme zustali v zemi sveho puvodu „mohou vubec dostat na nejakou paserackou lod bez doprovodu svych rodicu?Opet a zase se jedna o pouhou a cilenou islamizaci Evropy,oni dobre vedi,ze jejich potomky pokud jsou mladistvi z Evropy nikdo nedostane a pokud jsou Rekove chudi a zadluzeni a jejich deti maji take hlad,nejsou povinni se starat jeste o cizi!Jinak ty hajzlove s te slavne agentury OSN,kteri je doprovazi od zacatku az do konce,pri jejich uteku z domovskych zemi maji dostatecne finacni prostredky na to,aby se postarali o jejich stravovani!Jsem presvedcena,ze slavny filantrop a zidovsky rozvracec George Schwarz -Soros v byl v teto zalezitosti az nezvykle stedry!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*