Uplynul rok a příčina pořáru Notre Dame zůstává záhadou

Uplynul rok a příčina pořáru Notre Dame zůstává záhadou

Jeden rok poté, co oheň téměř zničil katedrálu Notre Dame v Paříži, zůstává příčina požáru záhadou.

Dne 15. dubna 2019 850 let starou gotickou budovu pohltily plameny, kvůli kterým se zhroutila i její ikonická věž.Přestože policie zpočátku tvrdila, že pravděpodobná příčina požáru byl elektrický zkrat, společnost Europe Echaffaudage uvedla, že instalace elektřiny ve dvou výtazích v katedrále „byla dokonale provedena v rámci specifikací a byla dobře udržovaná“.

Ani o 12 měsíců později nebyl učiněn žádný oficiální závěr, co požár způsobilo.

Deník Le Journal des Arts uvádí, že uzavření země kvůli koronaviru a skutečnost, že zbytky původního lešení, které oheň svrhl, jsou stále na místě, vyšetřování zpozdila.

„Odborníci stále nebyli schopni získat přístup do oblasti, kde se předpokládá, že začal požár a tato oblast nebude přístupná, dokud nebude sundáno lešení,“ uvádí ArtNet.

Jak jsme již dříve zdůraznili, francouzská vláda po požáru nařídila státem zaměstnaným architektům, aby neposkytovali médiím rozhovory o požáru v Notre Dame.

Jak ukazuje níže uvedený dokument, několik dní po požáru portál BuzzFeed zveřejnil falešné video, v němž popíral, že by požár založili muslimové a to i přesto, že existují důkazy, které to potvrzují.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*