Universita v Connecticutu pokutuje a blokuje přístupu k internetu neočkovaným studentům

Universita v Connecticutu pokutuje a blokuje přístupu k internetu neočkovaným studentům

Studentům Quinnipiacké univerzity v Connecticutu bude uložena pokuta až 2 275 dolarů a ztratí přístup k internetu, pokud nedodrží očkovací politiku univerzity.

Soukromá vysoká škola liberálního umění v okrese New Haven oznámila nové tresty 16. srpna v e-mailu zaslaném zhruba 600 studentům, kteří dosud nepředložili důkaz o očkování proti COVID-19 nebo nepožádali o výjimku.

Studenti v Quinnipiacu byli podle e-mailu, který získal The Epoch Times, povinni předložit své záznamy o očkování do 1. srpna.Těm, kteří do 14. září nedodrží pravidla, začnou hrozit pokuty ve výši 100 dolarů týdně, přičemž po každých dvou týdnech se zvýší o 25 dolarů, maximálně na 200 dolarů týdně. Stejně tak nebudou moci využívat školní síť a Wi-Fi.

Studenti by za podzimní semestr mohli dostat pokutu v celkové výši až 2 275 dolarů, varovala univerzita. Sankce se vztahují na ty, kteří se nenechali očkovat, i na vyňaté studenty, kteří zmeškají týdenní testování na COVID-19. Za každý zmeškaný test bude pokuta 100 dolarů.

Studentům, kterým byla do 25. srpna podána jedna dávka dvoudávkového režimu, pokuta nehrozí, pokud budou plně očkováni do 14. září, uvedli zástupci univerzity.

Musí se ale zúčastnit týdenního testování až do dvou týdnů po druhé dávce a předložit negativní výsledek testu, než se vrátí do kampusu.

„Přáli bychom si, abychom tato opatření nemuseli přijímat, ale ochrana zdraví naší komunity na QU zajištěním dodržování našeho požadavku na očkování je jediným způsobem, jak můžeme zmírnit většinu omezení souvisejících s COVID a bezpečně se vrátit k osobnímu učení a životu,“ uvedl v e-mailu zaslaném studentům vrchní zkušený úředník Tom Ellett. „Děkuji vám za pozornost věnovanou těmto důležitým zdravotním protokolům.“

Quinnipiac není první školou ve Spojených státech, která používá finanční postihy k prosazování své vakcinační politiky.

Rhodes College, soukromá vysoká škola liberálního umění, která slouží o něco více než 2000 studentům v Memphisu v Tennessee, v červnu oznámila, že studenti musí být očkováni, nebo musí zaplatit povinný poplatek za testování ve výši 1500 dolarů.

„Po návratu do kampusu bude neočkovaným studentům účtováno 1500 dolarů za semestr poplatku Health & Safety, který pokryje náklady na povinné testování,“ stálo v dopise adresovaném rhodské komunitě.

Podobně i West Virginia Wesleyan College, soukromá univerzita liberálního umění v Západní Virginii, tento měsíc oznámila, že každému neočkovanému studentovi uloží pokutu ve výši 750 dolarů.

Od těchto studentů se také vyžaduje, aby během pobytu uvnitř nosili roušky, podstupovali týdenní testy a udržovali si fyzickou vzdálenost. Všichni studenti, kterým je diagnostikován COVID-19 a nemohou opustit areál školy, zaplatí další pokutu 250 dolarů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*