Ukrajinský prezident popsal válku proti Rusku

Ukrajinský prezident popsal válku proti Rusku

Ukrajinský prezident Petro Porošenko komentoval v rozhovoru s Fox News incident v Kerčském průlivu a oznámil, že zahájil „válku“ s Ruskem.        

Podle ukrajinského prezidenta představuje počínání ruských pohraničních stráží agresi.Během pořadu Friday na Fox News, Porošenko řekl hostitelovi i Shannonovi Breamovi, že by rád viděl velkou přítomnost NATO v Černém moři, kde ruské síly v listopadu údajně zaútočily na ukrajinská námořní plavidla a zachytily 24 námořníků.

„Jedná se o akt agrese,“ řekl Porošenko Breamovi z ukrajinského hlavního města Kyjev. „Pane Putine, tohle je válka a není to vtip, není to incident a není to krize, protože vaše síly pod ruskou vlajkou napadly v mezinárodní válce ukrajinské vojenské lodě.“

Nicméně, bez ohledu na tato tvrdá slova, Kyjev zatím oficiálně neoznámil vyhlášení války.

Dne 25. listopadu tři ukrajinská námořní plavidla nelegálně překročila ruskou státní hranici a plula z Černého moře do Kerčské úžiny. Lodě prováděly nebezpečné manévry několik hodin a nereagovaly na zákonné požadavky ruských pohraničních stráží. Lodě byly poté zadrženy a všichni členové posádky zatčeni, včetně členů bezpečnostní služby Ukrajiny.

Porošenko vyzval k celosvětové reakci, požadoval sankce proti Moskvě a přítomnost NATO v Černém moři, aby odrazilo údajnou ruskou agresi.

„Nikdo neví co bude zítra, když se Putin rozhodne chránit ruské zájmy,“ řekl a dodal, že Ukrajina potřebuje vojenskou a technickou modernizaci  – včetně „dodávek smrtících zbraní, které nám pomohou chránit naši zemi“ od možné pozemní operace.

Ruská dolní komora parlamentu vydala prohlášení a nazvala tento krok bezohledným a cynickým pokusem změnit celou situaci ve prospěch Porošenka v touze uchýlit se za každou cenu k síle a vyhrožovat rozsáhlou válkou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ukrajinský prezident popsal válku proti Rusku

  • Porošenko si myslí, že mu Západ pomůže, pokud napadne Rusko. Není soudný a neuvědomuje si, že rozvrácená a mafií ovládaná Ukrajina nikomu nestojí za rozpoutání jaderné války. Ukrajina nepotřebuje vnějšího nepřítele k tomu, aby se sama zničila.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*