Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal zákon o částečné mobilizaci

Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal zákon o částečné mobilizaci

Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal návrh zákona o částečné mobilizaci, uvedla tisková služba prezidenta.

V úterý byl tento návrh zákona odhlasován 232 hlasy. Podle tiskové služby nabývá zákon účinnosti dnem jeho přijetí. Jedná se již o třetí oznámenou mobilizaci na Ukrajině v letošním roce.

Porosenko2

Mobilizace je vyhlášena mezi vojáky a záložníky a trvá 45 dní poté, co zákon vstoupí v platnost na území Ukrajiny. Porošenko tvrdí, že je částečná mobilizace nutná v důsledku zvyšujících se teroristických aktivit na Ukrajině, které vedou k smrti civilistů a vojenského personálu ve východních částech země. Porošenko obviňuje Rusko kvůli údajné podpoře proruských separatistů.

Rusko opakovaně prohlašovalo, že není zapojeno do dění v jihovýchodní Ukrajině. Oficiální prohlášení tvrdí, že tam neexistují žádní jejich zpravodajští důstojníci, nebo ozbrojené síly. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov trvá na tom, že není žádný důvod, aby bylo Rusko viněno ze stupňující se krize v jihovýchodní Ukrajině, zatímco ruské ministerstvo obrany prohlásilo, více než jednou, že nedodávají žádné vojenské vybavení, munici nebo jinou pomoc rebelům.

zdroj : http://en.itar-tass.com, http://rbth.com, http://www.kyivpost.com


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*