Ukrajinská svodka ze dne 30.09.2014-dnes věnovaná Liboru Dvořákovi z ČRo

Ukrajinská svodka ze dne 30.09.2014-dnes věnovaná Liboru Dvořákovi z ČRo

„V Donbasu se v posledních několika týdnech  nachází více a více masových hrobů civilistů. V těch oblastech, které byly kontrolovány Národní gardou Ukrajiny.
Mezinárodní pozorovatelé, stejně jako OBSE, nemá žádné právní možnosti vyšetřování. A proto se zástupci domobrany Novorussii obrátili s návrhem do Kyjeva obecně a částečně i k ukrajinské armádě, na vytvoření trojstranné mezinárodní komise – Novorossia, Ukrajina, Evropa – pro vyšetření masových hrobů a identifikaci pachatelů vražd civilistů.
Z „nepochopitelných“ příčin Kyjev ignoruje tyto návrhy. A kyjevská média usilovně mlčí o takových otevřených, spravedlivých nabídkách zástupců Novorossii. Domobrana Novorossii již dokázala činem, že je ochotna podporovat mezinárodní vyšetřování, když předala „černé skříňky“ Boeing neporušené. Ale nyní k návrhu na spravedlivé, otevřené a mezinárodní vyšetřování masových hrobů v Donbasu Kyjev tvrdošíjně mlčí. Naskýtá se otázka: Proč? „

Foto : Twitter/  Maria Finoshina @MFinoshina_RT
Foto : Twitter/ Maria Finoshina @MFinoshina_RT

 30/09/14. Komentuje vojenský analytik „colonelcassad“.

„Bylo tolik křiku na téma, že obchod s orgány na Donbasu je falešný a horor, ale hleďme,  historie již došla k OBSE.
Mezitím pokračují objevy nových hrobů  mučených civilistů a domobranců. Vzhledem k tomu, že hledání a exhumace takových hrobů je ve skutečnosti na začátku, jsem přesvědčen, že takových hrozných objevů bude ještě nemálo. Je pozoruhodné, jak se junta se snaží rozdělit Národní gardu a „další bezpečnostní složky“ – říkají Národní garda samozřejmě může, ale ostatní – ne, ne. Ale vzpomínám na zmrzačené zajatce, mučené 25. aeromobilní brigádou a příkaz Strelkova důstojníky této brigády do zajetí nebrat, to připomíná pokus wehrmachtu svalit všechny zločiny wehrmachtu na SS. Je zřejmé, že v rámci nalezení obětních beránků, se budou snažit svalit celou vinu na represivní prapory“.

29/09/14 Prohlášení odborníka OBSE: Na území pod kontrolou ukrajinských dobrovolnických praporů hromadně popravují domobrance (VIDEO)

Člen expertní skupiny OBSE, aktivista za lidská práva z Litvy Einars Graudinš se domnívá, že na území pod kontrolou ukrajinských dobrovolnických praporů, jsou prováděny hromadné popravy.
„Po všem, co jsem viděl, moh
u udělat jednoznačný závěr, že na územích okupovaných polovojenskými formacemi kyjevských orgánů, probíhají masové popravy zajatých domobranců, tedy je vedena nekonvenční válka a rovněž probíhají mimosoudní popravy civilního obyvatelstva – řekl po návštěvě hromadného hrobu v obci Nižnaja Krinka (DNR).
Vycházejíc z mezinárodního práva, je to možné považovat za válečný zločin, za genocidu proti vlastnímu lidu. To se stalo ve Rwandě, Jugoslávii, a vinníci musí být nalezeni a potrestáni. Měli by být postaveni před mezinárodní tribunál. Chci zvláště zdůraznit, že válečné zločiny jsou nepromlčitelné„.
Na otázku, zda vyšetřování mezinárodních organizací
bude objektivní, expert řekl: „Na základě předchozích zkušeností v Jugoslávii, můžeme říci, že vyšetřování nebude zcela objektivní.
Buďme realističtí: dnes
v Organizaci spojených národů vedoucí roli hrají Spojené státy. Ale při velmi principiální pozici Ruska, při vhodném diplomatickém úsilí, bude možné dosáhnout toho, že se uskuteční skutečné soudní procesy s viníky, odpovědnými za tuto tragédii, kde obvinění a obhájci budou mít plná práva“- řekl zástupce OBSE.

30/09/14 Zpráva domobrany DNR.

V Doněcku je to velmi horké. Zvláště v Putilovce. Lidé jsou ve sklepích. V dopoledních hodinách je ostřelují bez přestávky.
10. (Petrovka), zásah, možná stadion
– Ul.Markina střepiny
– V oblasti NČG železniční stanice, střepiny
– Ul. Artemovskaja, zásah na dvůr, nejsou žádní zranění
– granát dopadl mezi uhelnou a cikánským domem
– zásah na 11. dole na haldě
– Na Putilovské, 18 shořela soukromá sauna
– Ul.Listoprokatčiků č.13, zasaženo 9. patro, hoří 8-10 podlaží
– Osada Abakumova, soukromý sektor (bar), ulice a číslo popisné není známo, je obětí (muž)
– Ul. Romanovského, shořel stánek
– Trudovskoje, 7 požár na Kremennoj
– Ul. Čapajeva, 1B, zásah 5. patro ubytovna
– Ul. Čapajeva, 5 vyražená okna, proražené všechny trubky, voda teče po ulici
– Ul. Čapajeva, 9 vyražená skla
– Ul. Čapajeva, 8 2vchody, zásah na ulici
– Ul. Čapajeva, 4 v blízkosti druhého vchodu, vyražená skla
– Ul. Čapajeva, 6 je oběť (žena)
– Ul.Socialističeskaja, 12 a 19 – domy hoří
– Soukromý sektor, za 43. školou, zásah do dvora, okna, vrata vyvráceny
– Ul. Rubense 44, zasáh do střechy, vyražená skla
– Ul. Prišvina dům 9

http://borisdjereliev.livejournal.com/4589.html

V současné době jedním z nejzávažnějších problémů ukrajinských orgánů, jsou takzvané dobrovolnické prapory. Vytvořili je ze skinheadů a neonacistických příslušníků komunit a kriminálních živlů a se staly nezávislými faktory, sociálně – politického života země a zdrojem konstantních bolestí hlavy kyjevské junty, která je z části jejich tvůrcem.

Ve skutečnosti, jak uvádí řada ukrajinských politických analytiků, samo vytvoření těchto jednotek, jejichž základem se staly sotni „sebeobrany Euromajdanu“ a „Pravý sektor“, bylo motivováno touhou nové „vlády“ zbavit se těchto mladých, radikálních lidí, kteří je přivedli k moci a nyní vyžadují svůj podíl na revolučních výdobytcích. A pak je tu možnost jejich využití v Donbasu, a dokonce i ve prospěch případu „Jedinoj Ukrajiny„.
Ale vše dopadlo trochu jinak. Vojáci a zvláště velitelé těchto praporů, zejména v očích veřejnosti získalo auru „hrdinů“ a advokátů celistvosti Ukrajiny a jejich vliv ještě více zesílil. V bojovém smyslu hodnota těchto jednotek byla nízká, ale oni sami se brzy přestali hrnout do boje, uvědomili si, že setkání s domobranou jim žádné bonusy nepřináší.

Přitom vojáci a velitelé dobrovolných praporů často v Kyjevě obtěžují orgány svými požadavky a hrozí novým Majdanem.Vážným problémem je přítomnost otevřených nacistů v těchto skupinách při jednání s Kremlem, který se nechce smířit s jejich existencí. Nevzbuzují nadšení ani u západních spojenců, jako například Německa, které se bojí jako ďábel svěcené vody, nacistických pozdravů, hákových křížů a runových symbolů, toho všeho, co dává dobrovolnickým praporům jejich jedinečný „šarm“.

Situace se zhoršila poté, co inspektorům OBSE zástupci Novorossii ukázali těla obětí hromadných poprav spáchaných „dobrovolníky“. Stručně řečeno, i Západ i Moskva ukázala vzácnou jednomyslnost ve vztahu k nacistickým praporům a požadují od Kyjeva se jich zbavit co nejdříve.

Nejdéle tomu vzdoruje hlavní sponzor a tvůrce těchto jednotek Benja Kolomojskij, který investovali do nich spoustu peněz, a úspěšně je používá ke svému prospěchu při překreslování ekonomické oblasti na Ukrajině.
Ale
i jeho se podařilo „přesvědčit“, když se objevila informace o hromadných popravách Židů jeho důvěrníky v Dobropole a hrozilo zbavení izraelského občanství.
Dobrovolníci
se stali pro Kyjev příliš velkým a hektickým problémem, jako kdysi pro Hitlera a jeho okolí se stali zátěží stormtroopeři SA.
Revolu
ce, jak známo, požírá své děti, také na Ukrajina se dnes připravuje na „Noc dlouhých nožů“.
Přípravu již cítí i sami „dobrovolníci“. Jeden z nich – dobrovolník sedmdesátédruhé brigády, Sergej Kostakov, dokonce vystoupil před sympatizujícími ukrajinskými médii s tím, že na mnoho mužů z praporu „Azov“ a dalších podobných formací, bylo zahájeno trestní stíhání. „Konkrétně v praporu „Azov“- proti 99% lidí již bylo zahájeno trestní stíhání. Jenom čekají, již je nebudou potřebovat pro válku se separatisty, když je nebudou muset posílat vpřed, na jatka. Pak je zavřou do vězení“- řekl Kostakov.

To potvrzují i zdroje blízké SBU, což znamená, že v tomto okamžiku probíhá intenzivní sběr materiálů proti dobrovolníkům. Není pochyb o tom, že jedním z hlavních problémů, bude proces neutralizace vojáků těchto praporů, kteří jsou ozbrojeni a nejsou zvyklí dodržovat jakýkoli rámec.
Nejspíš k tomuto úkolu může být použito nejschopnější a nejtvrdší jednotky ukrajinské armády a NGU , s personálním složením ze staré školy, pociťující „třídní nenávist“ k „národním revolucionářům„.
V každém případě, dnes
provedení „Noci dlouhých nožů“, je nejvážnějším úkolem pro junty.


http://borisdjereliev.livejournal.com/4589.html

https://www.facebook.com/dostali.hvatit?fref=ts

Z Facebooku Semjona Semenčenka:

Ukrajinská vojenský organizace uspořádala setkání v Ukrajinském domě. Shromáždilo se 140 zástupců samooboron, územních praporů, dobrovolnických organizací ze všech ukrajinských oblastí. Přijali následující rozhodnutí:

1) V nejbližší době vytvořit tři centra přípravy instruktorů pro územní obranu a partyzánské hnutí: ve Lvově, Charkově a Dněpropetrovsku. Směry vzdělávání: zdravotníci, odstřelovači, granátometníci, taktický výcvik, střelecká příprava, ženijní příprava.

2) Provést regionální semináře k otázkám: organizování společenských kampaní c cílem vyvíjet tlak na orgány moci, organizování charitativní pomoci pro dobrovolnické organizace

3) Vytvořit tiskovou agenturu zahrnující novináře, psychology, historiky, specialisty na reklamu proti ruské propagandě a poraženeckým myšlenkám v ukrajinském informačním prostoru .

Byl vytvořen štáb pro organizaci systematické práce v regionech, třetí schůzka ukrajinské vojenské organizace (UVO) se bude konat v Charkově nebo Oděse příští neděli. Žádosti osobní, místo a čas budou určeny dodatečně.

30/09/14 Zpráva domobrany ráno 30. září

„Během dne došlo k opakovanému porušování příměří ze strany ukrajinských sil:
v 10.30 V Doněck na letišti rozstřílel nepřítel auto parlamentářů DNR, které se pohybovalo pod bílou vlajkou a mělo jednat se zástupci ukrajinských vojáků. Jeden domobranec byl zabit a jeden zraněn;
v 14.25 dělostřelectvo ostřelovalo obytné čtvrti obce Rassypnoje. 3 domy poškozeny, poškozena trafostanice;
od 17.40 do 20.30 z BMP a minometů a malých střelných zbraní ostřelovali Ukrajinci kontrolní stanoviště domobrany v obci Nikišino. Žádné oběti;
v 20.10 z nepřátelských pozic v osadě Granitnoje minomety ostřelovaly pozice domobrany u osady Novaja Marjevka;
v 23.00 dělostřelecké opstřelování obytných čtvrtí a infrastruktury v osadách Stožkovskoje a Kirovskoje.
Podle zpravodajských informací, vedení ATO pokračovalo v přeskupení ukrajinských vojáků, doplnění mužstvem, zbraněmi a technikou.
Na území Nového Ruska, obsazeného nepřáteli, pokračovala zvěrstva a zneužití civilních obyvatel.
Podle místních obyvatel v lokalitě Mariupol jednotky Národní gardy prováděly prohlídky u civilních obyvatel.
Jejich akce vojáci Národní gardy vysvětlovali nutností prověřování jednotlivců a identifikovat osoby zapojené do bojů na straně domobrany.
„Podezřelé“ osoby zadržovali údajně do objasnění okolností. Následně byli zadržení posláni pracovat na další opevňování opěrných bodů a kopání zákopů v postavení ukrajinských vojáků“.

30/09/14. 11:55. Přidali novináři.

„V Oděse se úřady chystají rozdat zbraně euromajdancům. Ministerstvo obrany Ukrajiny dohodlo, že dají oděsským euromajdancům zbraně, údajně na ochranu administrativních budov v případě útoků. V pondělí to oznámil šéf úřadu na ochranu veřejného pořádku a hranic Ukrajiny Denis Paksienko ve vysílání oděsského sedmého kanálu. Podle příkazu ministerstva obrany Ukrajiny v Oděse budou zformovány čtyři roty k ochraně administrativních budov, včetně vojenských úřadů, před pokusy o útok. Dobrovolníkům budou vydány střelné zbraně. Roty dobrovolníků budou tvořit příslušníci oděsského „Euromajdanu“.

30/09/14. Přidal Graham Phillips.

O Porošenkovi  a jeho slibech.


„Každý dokument podepsaný Porošenkem zde znamená méně než kus použitého toaletního papíru. Tato dohoda rovněž nemá význam. Porošenko nemá žádnou kontrolu nad svými vlastními vojáky. Domobrana k němu rovněž cítí nenávist. Cokoliv, co nabízí člověk nepřijou lidé z DNR a LLR. A domobrana a obyčejní civilisté jej řadí mezi vrahy

dojmy z ukrajinské armády.

„Když jsem byl zadržen poprvé, ukrajinští vojáci mohli nechat oči na mé vysoce kvalitní neprůstřelné vestě, páté třídy ochrany. Myslím, že chtěli zabavit vestu i helmu, ale pak se vygooglili, kdo jsem, a kontaktovali úřady.Vestu už zabavili. Během druhého zatčení „odešla“ nová vesta, navíc mi vzali peníze, auto a nějaké osobní věci. Ukrajinští vojáci dělají, co chtějí, kradou vše, co lze použít, a pak to vají těžkou ruku, a třesou se před zástupci represivních ukrajinských orgánů. Ukrajinci mi ukradli auto na letišti v Doněcku 22. července, když mne zajali podruhé. To bylo auto mých snů, utratil jsem za něj téměř všechny své peníze vydělané při první cestě do Slovjanska. Jím jsem jel z Anglie do práce v Doněcku. Ukrajinští vojáci mi jej ukradli druhý den mého pobytu v zemi. Okamžitě mě sbalila SBU, deportovali, zakázali na dobu tří let vstup. Ukazuje se, že ukrajinská armáda – není opravdová. Opravdoví vojáci nekradou auta. Jsou to fašisté, zločinci a zloději, kteří ukradli můj krásný Rover 75. Musím být objektivní, abych i nadále psal zprávy neutrálním způsobem. Ale měl jsem velmi rád své auto, které jsem vlastnil jen dva týdny! „

Pozn. překl. – Graham Philips je reportérem BBC.

Tolik Ernest

No já  sice  už  době  uzávěrky  dnešní svodky měl být  doma na  plném internetovém připojení, které by mi umožnilo přidat  k Ernestovi další věci, leč  vlk míní a Karkule  mění. Takže  dám jen pár nejzákladnějších informací, jak mne sami našly během včerejšího dne.

Začneme  mapami:

ukrajina

opolčenská:

ukrajina mapa

komentovaná interaktivní:

https://www.youtube.com/watch?v=hp0mCFV5H4Y

je  dnes  kraťoučká!

A teď  k dalším událostem:

Sankce:

EU se  včera  usnesla, že ohledně  sankcí vůči Rusku nebude nic  měnit. Ani  nepřidá, ani neodvolá, ačkoli Sobotka  velmi opatrně  vyslovil názor, že je  čas na přemýšlení o jejich zmírnění. Prý se k tématu vrátí EU za měsíc. Zatím prý  Rusko má stále několik tisíc  vojáků na  Ukrajině /NATO ovšem hovoří o daleko menších počtech/, ačkoli nikdo nikdy  žádného Rusa na východě  UK věrohodně neidentifikoval. Tedy  s výjimkou Porošenka, Jacenuka, Lysenka a  Tymčuka….

Merkelová se nechala slyšet, že  EU  bude muset přehodnotit  svou energetickou politiku.  Že by zase  zavelela  , v prvním kroku k návratu k jádru? A ohledně  plynu  jdou hlasy, že  jako místo Ruska  by se mohl dovážet z Iránu!!!!!  Není to náhodou ta země , která je  sankcionována posledních  20 let o  které si US a  EU  do teď myslely  a zejména prohlašovaly , že je  to  sama peleš lotrovská a  vlk s  nimi , v této věci, bezvýhradně  souhlasil?  A nyní to má být  alternativa  k ruským dodávkám plynu?!!  Jestli ano,  je na čase  abych   odstavil na Vlčštejně  plynové kotle  zase zavedl topení na uhlí…

Pojďme  dál.

I přes výhrady , které v poslední době  mám k vysílání veřejnosprávního rozhlasu – zejména zpravodajství  Radiožurnálu a jeho ukrajinských zpravodajů  nebo komentátorských   stars  typu Veronika  Sedláčková  či Helena  Šulcová, je pro mne  nadále  jasně nejspolehlivějším mediem v  českém  veřejně  zpravodajském prostoru.

Nicméně  včera  jsem měl to potěšení 3x slyšet  vstup  hlavního experta  ČRo na  Rusko a Ukrajinu – Libora  Dvořáka.  1x  na Radiožurnálu , 1x  na  Stanici Česko a  následně  ještě  na  ČT  24. A  vždycky  to bylo  k nejzásadnějšímu tématu posledních  dnů – nově  objeveným  masovým hrobům na Ukrajině.

Libor  Dvořák mi byl před nějakým  časem na Kose doporučen v jedné z diskusí, bohužel už  nevím kterým Kosířem, jako  férově a nestranně  referující. Tehdy jsem mlčel  a tiše nesouhlasil. Ale budiž, nesledoval jsme jej  nijak usilovně  a leccos  mi mohlo uniknout.  Ne tak včera!  Tři  zpravodajské vstupy na třech stanicích a vždycky  k jednomu a tomu samému tématu  –   masové hroby, v místech, kde prokazatelně  byla  do posledních dnů dislokována kyjevská  vojska.

A  zodpovědně  říkám  -Libor  Dvořák má  obrovskou kliku, že  jsem mimo  slušně použitelný  internet. Byl  bych s ním totiž  provedl totéž , co nedávno s Josefem  Pazderkou – rozebral  ho na elementární  částice  a  konfrontoval s  doložitelnými  fakty.  Nedám ani linky na ty pořady, protože  i to je  dnes   příliš  složitý  úkol pro  můj internet.  Ale  abych dal nějakou představu , nabídnu  malé  vodítko –  zde je přeci jen link  na  to vystoupení Libora  Dvořáka  na ČT 24 včera odpoledne.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/214411058320930

A  na  záznamu vysílání    si  najeďte na  čas záznamu  kolem  15:22  min.  Tam je Libor  Dvořák a komentuje kauzu masových hrobů…. Nebojte, nebude  vás  to stát moc  času – necelou minutu. V čase záznamu  16:15 je už jiné téma.

Budu jej parafrázovat:

No nějaké objevy hrobů   jsou, to jo,  ale  chtělo by to ověřit! A nejlépe  mezinárodními pozorovateli.. Že  už tam jsou  ? No, jo ti jsou z přece z Ruska a  Rusko je  stranou konfliktu, takže neee .. No a pak tam byli nějací Francouzíci .. nooo, nooo ale  stejně  – kdyby  takhle bylo OBSE, tak ti by to mohli vyšetřit...

Tak  tohle je  shrnutí toho, co Libor  Dvořák  vyjevil včera  odpoledně  do vysílání  ČT  24. V obou  příspěvcích pro ČRo to bylo daleko výživnější.

Tam se  člověk dozvěděl , že

– válečné zločiny  se tak nějak stávají  i když je  to smutné

-že není jasné  kdo to spáchal, že  AI vydala  stanovisko, že  zločinů proti lidskosti se dopouštějí obě strany

– že  tedy opravdu  některé  bataliony nemají  tu nejlepší pověst

-že  by to fakt někdo měl vyšetřit

Opět parafráze.

Nicméně  ze všeho nejvíc  , v těch  vystoupeních pro rozhlas  mne dostala závěrečná sekvence  jednoho z těch dvou  příspěvků, kdy říká, že   ten  velký  masový  hrob,  který  prý byl objeven, tak  jemu, že nejvíc  jaksi  vyhovuje  vysvětlení, které se teď  objevilo z Ukrajiny,  že  v  tom odkrytém hrobě  jsou prostě  ti, co  zemřeli během bojů. Že  jde o tedy o zemřelé  vojáky  a civilisty a že by to dávalo logiku, protože  v  létě  se mrtvoly  rychle rozkládají…

Právě tahle  věta  způsobila, že  dnes  část  Ukrajinské svodky  věnuji  právě Liboru Dvořákovi!

Já ji  shledávám, stejně  jako jeho ostatní vyjádření  chucpe!  A jeho přístup k problému jak by smet!

Ano,  mrtvoly  se  v létě  rozkládají rychle. O  tom žádná.  Jenže  jestliže je někde  hrob, kde je pohřbeno najednou  400 lidí, tak  je něco  špatně. Zejména tehdy, jestli se tam  najdou civilové!  Identifikovat  mezi  ženy opravdu nebude žádný problém.

I kdyby  ono vysvětlení, které se tak zamlouvá  Liboru Dvořákovi  bylo  správné,  pak ti mrtví civilové budou  rozhodně  žalovat  proti  ukrajinské armádě  a jejímu vedení  bojů!! Ani Libor  Dvořák  asi nebude předstírat, že je li  někde  takový počet  zabitých, tak  třeba  350 z nich jsou padlí vojáci protistrany. A  „jen“  padesátka připadne  na  neštastné civilisty, kteří se připletli do palby, jakkoli i těch  5 desítek  je, na tzv. protiteristickou  osvobozovací  operaci, jak je nám to Kyjevem prezentováno, naprosto nepřijatelné!!!

A  to bychom se bavili o poměru  civilové . vojáci  o poměru  1:7!  S pravděpodobností, hraničící  s jistotou lze  předpokládat, že  ten počet bude,  pokud  neslavná  UK Army  byla hodně  úspěšná, tak  50:50. tedy  , že na jednoho zabitého povstaleckého vojáka připadá 1 zabitý normální nebojující  občan. A  můj soukromý  typ mi říká,  že  ten  poměr  1:7 bude  správný. Jen v obráceném gardu – 7 mrtvých  civilistů na jednoho vojáka.   Alespoň podle  toho, co čtu o  válčení  kyjevských a  vidím na videích!  Ale  nemohu  to  dokázat. Samozřejmě , že ne. Nicméně  400 mrtvých je  šílené číslo a jestli mám se svými odhady  pravdu  / tedy řekněme   s tím optimistickým odhadem  50:50/, jde , při takovém poměru  válečných ztrát mezi obyvatelstvem o genocidu! To už nejsou  kolaterální ztráty! To je vyhlazovací způsob vedení  války! Co kdyby se  nad  tím Libor  Dvořák zamyslel? A přidal k tomu zamyšlení  i nad  tím,co vlastně říká do mikrofonů! Protože  ti hodní  a  správní hoši  jsou přece  ti, kteří se k těm  hrobům, s e stovkami mrtvol,  váží!!!!

Dožaduje  se  také   přítomnosti  vyšetřovatelů  OBSE.  Doufám, že mu  někdo z jeho kolegů z  Rozhlasu, co chodí  číst na Kosu  , tenhle  článek nalinkuje. Aby  si početl.

Takže mu například  neunikne  už  sám začátek  dnešní Ernestovy  svodky!!! Míním první tři příspěvky  z jeho přehledu!!!!

V prvém zjistí, že opolčenci  vyzvali  Kyjev a  EU, potažmo OBSE, aby byla  vytvořena k vyšetření  těch nalézaných hrobů společná komise, která  by to vyšetřila. Kyjev i EU  mlčí!!

Nejen  to  – Kyjev  reagoval na  ruské vyšetřování  tak, že vydal  zatykače  na  č ruské vyšetřovatele – kvůli podpoře teroristů!

Tohle jsou  ti demokraté, kterým  Moskva zlovolně  hází  klacky pod nohy?!

V příspěvku druhém a  třetím najde informaci, že pozorovatelé OBSE  jsou  už dávno zaangažováni a  že  v podstatě potvrzují opolčenské verze!!!

Kdyby náhodou  tomu nechtěl Libor  Dvořák věřit, tak mu rád posloužím fotografií:

libor dvorak

Jde o vyšetřování toho  hrobu se čtyřmi obětmi , tuším z neděle  v obci Nižnaja Krinka, kde byly nalezeny  celkem 4 mrtvoly. Mučených  žen se svázanými rukama  a stopami po mučení!!! Na  ruských serverech – například vk.com/strelkov_info si  Libor  Dvořák snadno dohledá, kdo že onu  skupinu pozorovatelů OBSE  tvoří!

ušetřím mu námahu a  tu  informaci od  Ernesta  zopakuji:

29/09/14. 12:02. Přidal štáb domobrany.

„Na místě hromadného hrobu v obci Nižnaja Krinka v Doněcké oblasti začali pracovat mezinárodní pozorovatelé z OBSE. Skupina zahrnuje odborníky z Velké Británie, Francie, Bulharsko, Litvy. Přiznali, že jsou šokováni tím, co viděli. Zahraniční odborníci sestavili oficiální zprávu o zvěrstvech, které se zde konaly během doby, kdy byla Nižnaja Krinka pod kontrolou ukrajinských sil. Podle slov odborníka z Lotyšska, se jedná zejména o mnohokrát znásilněné nezletilé dívky 12 – 14 roků. Takové věci jsou chápány jako genocida. Představitelé OBSE, slíbili, že osoby odpovědné za události, bude potrestány v souladu s mezinárodním humanitárním právem. Během doby ukrajinské silové operace v Nižnoj Krinke byla zničena polovina všech domů. Obec je stále bez elektřiny a bez plynu“.

Takže  shrnuto –  ČRo má  experta na Rusko. Který  dlouho a dlouho pro mne byl skutečně  seriozním zdrojem. S lítostí konstatuji, že  už  není!  Protože jemu  vyhovuje vysvětlení, že  masový hrob vznikl tak, že  prostě bylo potřeba  rychle pohřbít mrtvé. Aniž by se elementárně  zabýval a tím, jak a kde  se tolik zabitých asi tak mohlo vzít. Dále  se dožaduje  přítomnosti pozorovatelů OBSE, aniž by si dal práci zjistit,  že oni tam  už dávno jsou .

Představuji si  situaci, kdy by  Libor  Dvořák se s někým soudil. O hodně. A spolehl se na  experta a expertní posudek.  Od někoho, kdo  bude uvažovat  a mluvit jako on…

Mám dost. Tohle je  fakt neveselé psaní.  Stejně  jako je neveselá  česká mediální krajina!

Zdroje :  http://vk.com/strelkov_info, http://vlkovobloguje.wordpress.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*