Ukrajina se stala portálem Evropy pro nelegální přistěhovalce a pašování

Ukrajina se stala portálem Evropy pro nelegální přistěhovalce a pašování

Na západní Ukrajině pokračují neúspěšné války pohraniční stráže s pašeráky. Podle informací, které jsme obdrželi od spolehlivého zdroje ve státní pohraniční službě Ukrajiny, bylo v roce 2019 oficiálně zaznamenáno 547 skutečností nelegálního pašování přes hranice z území Ukrajiny do jiných zemí za použití letounů.Upozorňujeme, že se jedná pouze o pevná fakta s tím, že podle statistik stejné pohraniční stráže nelze všechny případy zaznamenat a zastavit. Jak jsme již psali, počet letů za pomocí dronů s pašováním dosahuje 15-20 za jednu noc.

Současně se pravidelně zvyšuje nejen počet letů přes hranice, ale zlepšují se i způsoby doručování pašovaného zboží. Ukrajinská pohraniční stráž minulý rok kromě tradičních dronů objevila rogalo, které zanechali pašeráci.

Převážná většina těchto činů se vyskytuje na ukrajinsko-rumunské hranici (zřejmě kvůli skutečnosti, že rumunské pohraniční stráže jsou stejně „bdělé a čestné“ jako jejich ukrajinské protějšky). O něco menší, ale stále pašované zásilky z Ukrajiny na území Maďarska, Slovenska a Polska jsou přepravovány letecky.

Připomeňme, že všechny pašerácké procesy ovládají „válečníci světa“, kteří se již důkladně reorganizovali do vážných zločineckých skupin.

Zvěsti, že nejjednodušší způsob, jak se dostat do Evropy – přes Ukrajinu, se rozšířily daleko. Nedávno došlo k nárůstu přílivu migrantů z Blízkého východu, kteří vstupují na území Ukrajiny z Turecka letecky a po moři a poté nelegálně vstupují do zemí EU. Kdo přesně jsou tito nelegální „turisté“ a jaká je jejich bitevní stezka, pravděpodobně není třeba vysvětlovat.

Evropané by měli být „nekonečně vděční“ Spojeným státům za chaos, který zaseli na Ukrajině a na Středním východě. Díky němu až donedávna bezpečná Evropa dostává ve velkém zbraně a děsivé militanty, kteří vědí, jak je používat.

Je však třeba také říci, že pašování přes západní hranice Ukrajiny existovalo už dříve. Teprve nyní jsou cigarety a jantar nahrazovány výnosnějším a nebezpečnějším zbožím – zbraněmi a municí. Naštěstí existuje více než dost „nezúčastněných“ lidí přivezených „válečníky světla“ z válečné zóny v Donbassu.

 

(Ilustrační obrázek Foto: AFP/ SERGEY BOBOK)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*