Ukrajina přistoupila na jednání pod nátlakem Evropy

Ukrajina přistoupila na jednání pod nátlakem Evropy

ukrajin

Evropská unie a Ukrajina obnovily jednání o přidružení. Strany zahájily projednání termínů a podmínek podepsání Smlouvy. Zatím pokračují v Kyjevě masové akce. Podle odhadu ukrajinského MV je na náměstí Nezávislosti momentálně asi 5 tisíc účastníků mítinku.
Evropa souhlasila s revizí některých podmínek realizace smlouvy. Jde právě o podmínky podepsání a nikoli o změny v samotné Smlouvě, zdůraznil zástupce ředitele Ústavu SNS Igor Šiškin:

-Zatím se nedá říci, že problém pro EU je překonán a Ukrajina jednoznačně přistoupí na podepsání smlouvy. Problémy, které donutily Ukrajinu vzdát se podepsání ve Vilniusu, nikam nezmizely. Prostě je ukrajinské vedení ochotno učinit některé ústupky, avšak splnit všechny požadavky nedokáže fyzicky, i když si to bude přát.

Expert má za to, že nové kolo jednání o Smlouvě je výsledkem mocného nátlaku na Ukrajinu. Pod vlivem Západu může Kyjev přistoupit dokonce na nevýhodné pro obyvatelstvo podmínky přidružení, řekl doktor politických věd profesor Sergej Čerňachovskij:

-Jde vlastně o prodej ukrajinské suverenity, přičemž se jim ani nepodaří uhájit důstojnou cenu, tedy, má se to konat na dost nevýhodných podmínkách.

Nátlak na ukrajinské vedení je dnes vyvíjen hlavně přes protestní akce v Kyjevě. A není divu, že nepokoje mohou vzplanout s novou sílou v důsledku provokací nebo zákulisních jednání mezi západními geopolitiky a ukrajinskou opozicí, varuje odborník na Ukrajinu Bohdan Bezpalko:

-Dá se s jistotou říci, že američtí a evropští politici dnes naprosto otevřeně zasahují do vnitřních ukrajinských záležitostí. Vůbec se s tím netají. Vyvíjejí obrovský nátlak na Viktora Janukovyče. Vidíme to na vlastní oči, poněvadž se to koná demonstrativně.

Avšak dřív nebo později, dokonce nehledě na osobní návštěvy v Kyjevě amerických a evropských politiků, začne protestní vlna opadávat. Podle mínění Bohdana Bezpalka opozice má stále méně nápadů jak podpořit bojovného ducha účastníků protestů.

zdroj : czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*