Twitter zablokoval účet španělského politika za výrok „Muži nemohou otěhotnět“

Twitter zablokoval účet španělského politika za výrok „Muži nemohou otěhotnět“

Člen španělské pravicové strany Vox, Francisco Jose Contreras, byl dočasně zablokován na Twitteru poté, co platforma považovala jeho poznámku, že „muž nemůže otěhotnět“, za porušení své politiky nenávistných projevů.

Contreras byl na 12 hodin vyloučen ze svého účtu na Twitteru za prohlášení, že muži nemají „dělohu ani vaječníky“, a proto nemohou rodit děti, v reakci na článek, který sdílel a který pojednával o transgenderovém muži, který oznámil, že je po porodu dítěte otcem.„Vidíte, že tohle už je fašistická biologie. Příště zkusím 2 + 2 = 4,“ napsal Contreras v rozhořčeném příspěvku na Facebooku.

Twitter Contrerase obvinil, že porušuje jeho politiku proti zveřejňování materiálů, které ohrožují nebo podporují násilí vůči jiným na základě jejich rasy, etnické příslušnosti, sexuální orientace nebo pohlaví. V reakci na to začali Contrerasovi příznivci sdílet hashtag #AManCannotBePregnant.

„Budeme dál mluvit pravdu o lidské povaze. Biologická pravda by neměla být považována za „projev nenávisti“. Je to biologie, ne bigotnost,“ řekl Contreras.

Mnozí z nich vyjádřili Contrerasovi na Facebooku podporu, přičemž někteří tvrdili, že cenzura technologického gigantu je horší než španělská inkvizice, zatímco jeden uživatel Facebooku stručně naznačil, že „pravda uráží“.

Jiní citovali komentáře anglického spisovatele, filozofa a kritika z 19. století Gilberta Keitha Chestertona, který proslul varováním, že „se brzy ocitneme ve světě, v němž může být umlčen člověk za výrok, že dva a dva jsou čtyři…“ a že jednoho dne mohou lidé „pověsit člověka za to, že rozzuřil dav zprávou, že tráva je zelená“.

Přesto se více Contrerasových příznivců odvolávalo na klasický dystopický román George Orwella 1984 a ptali se, zda je nyní zřejmé, že 2+2=5, taktika, kterou utlačovatelská vláda v románu použila k prolomení protagonistovy vůle při výslechu v nechvalně proslulém pokoji 101.

Twitter již dříve během lednových regionálních voleb na 24 hodin vyřadil oficiální účet strany Vox z provozu po zveřejnění příspěvku spojujícího vysokou míru kriminality se severoafrickými přistěhovalci.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Twitter zablokoval účet španělského politika za výrok „Muži nemohou otěhotnět“

  • · Edit

    Je to stejně jako můži vždy zůstanou muži, zeny ženami ( i když tady by se už dalo polemizovat, na druhou stranu potřebují muže takže kolik k procesu dalšího vzniku) Prostě posahana doba nic více, hlavně v Usa chtělo by to mít zákony ze nelze mazat/blokovat lidi co šíří po léta ověřenou realitu. Jsem si vědom ze tenhle blázinec jednou vysumi, a nebudou tu již znovu hony na pomyslné čarodějnice ^^

  • Zablokuji mne, kdyz napisi, ze ani zeny po hysterektomii nemohou otehotnet? Patrim mezi takove zeny a nijak mne to neurazi. Dokonce mi nevadi v obcance oznaceni, ze jsem zena, libi se mi, ze mne nekdo oslovi damo a na zachode chodim bez vycitek do dveri s obrazkem zeny. Mam take deti, ktere jsem musela porodit sama, protoze jsem na rozdil od manzela otehotnela jen ja. Vlastne ani netusim, jak bychom to zaridili, aby se na rozeni deti podilel i on. Urcite by mnoho zen takovou moznost uvitalo. At si mazou socialni site jak chteji, ale biologickou podstatu cloveka nevymazou. Ano, jsou vyjimky v tom, ze se narodi dite jako zena, ale citi se jako muz a pokud ten pocit pretrva do dospelosti , necha si zmenit pohlavi na muzske, ale zaroven si necha zenske pohlavni organy. V tom pripade opravdu porodi dite sice jako muz, ale zaroven to neznamena, ze vsichni muzi muzou otehotnet. Pouze takoveto vyjimky, kterych je zatim snad jen par desitek na svete. Je dobre, ze takovou moznost maji, ze je mozne tvorit par s nekym stejneho pohlavi, byt ‚klouzavi‘ a mit rad tu jedno tu druhe pohlavi, pripadne nemit rad nikoho, jen sebe a dokonce treba lampu na namesti nebo Karluv most. Ale to jsou prece vyjimky, ktere nemuzou byt normou pro vsechny. Umite si predstavit v dnesni dobe verejne se priznavat k tomu, ze jste heterosexual, k tomu bily, jednoznacne muz nebo zena, preferujici klasickou rodinu? To mne zablokuji uz navzdy. A co takhle usporadat pochod hrdosti heterosexualu? Umite si predstavit ten krik a stvanici, ze se citime nadrazeni a diskriminujeme ostatni? Ale my prece mame take pravo byt hrdi na to jaci jsme. Ale predevsim bychom meli byt hrdi na to, co jsme v zivote dokazali dobreho a ne jaci jsme se narodili.

  • Mlčící většině vládnou křičící menšiny. Většina jsou dle nich lidé, kteří nikam nepatří. Jak dlouho si to necháme líbit?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*