Turecko: Migranti se po ukončení pandemie koronaviru vrátí na hranice

Turecko: Migranti se po ukončení pandemie koronaviru vrátí na hranice

Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu oznámil, že po skončení pandemie koronaviru jeho vláda nebude bránit migrantům v cestě na řecké hranice.

Ministr vnitra Soyilu uvedl, že vláda evakuovala odhadem 5 800 migrantů z pohraniční oblasti a přepravila je do devíti různých tureckých provincií, kde budou drženi v deportačních centrech až do konce propuknutí epidemie.„Byl to preventivní krok. Museli jsme to udělat. Ale nikdo z toho není nadšený,“ řekl Soyilu.

Podle zprávy z řeckých novin Proto Thema, Soyilu dodal: „Když skončí pandemie koronaviru, nebudeme odrazovat žádné přistěhovalce, kteří se chtějí vrátit na řecko-tureckou hranici v Pazaru.“

Řecký náměstek ministra zahraničí George Koumoutsakos tureckého ministra kritizoval a uvedl: „Včerejší prohlášení Soyiluiho dokládá těm, kteří stále měli nějaké pochybnosti, že události v Evrosu byly agresivním plánem brutálního vydírání Řecka a Evropy „zbraní “ „zneužíváním migrantů.“

Vláda tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana otevřela hranice migrantům na konci února, přičemž řecká vláda obvinila Turky z používání autobusů a vlaků k přepravě migrantů do pozemních hraničních oblastí podél řeky Evros.

Řekové také obvinili Erdoganovu vládu z vyzbrojování migrantů za pomocí kanystrů se slzným plynem, které používali proti řeckým hraničním silám a z podpory migrantů, kteří se pokoušejí zaútočit na hranici.

V rozhovoru se švédskými novinami, jeden turecký voják připustil, že obdržel rozkazy, aby pomohl migrantům překročit hranice Evropské unie: „Ověřili jsme, že všechno šlo hladce a že pašeráci si neúčtují příliš mnoho. Máme také informace z rozvědky o tom, kde a kdy je bezpečné překročit.“

Německá federální zpravodajská služba (BND) minulý týden potvrdila, že má důkazy o tom, že mezi migranty byli umístěni turečtí vojáci, kteří podporovali nepokoje podél hranice.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*