Tulsi Gabbardová: Biden nás posouvá k jaderné válce s Ruskem

Tulsi Gabbardová: Biden nás posouvá k jaderné válce s Ruskem

Politika Bidenovy administrativy by nás mohla přivést do války s Ruskem, která by vyústila v „nepochopitelné utrpení, stovky milionů umírajících lidí“ a „konec světa, jak ho známe“.

Tak pravila bývalá kongresmanka havajských demokratů Tulsi Gabbardová  v pořadu Tucker Carlson Tonight a varovala, že pokud se nepodaří zmírnit napětí s Moskvou kvůli Ukrajině, může to vyústit v jaderný konflikt.

To, co Gabbardovou znepokojuje, se odrazilo v krocích, které Bidenova administrativa podnikla, když „uvalila na Rusko širokou paletu sankcí, aby ho potrestala za údajné vměšování do amerických voleb v roce 2020, kybernetický hacking, šikanu na Ukrajině a další „zlovolné“ činy,“ uvedla agentura Reuters.„Opatření zařadila ruské společnosti na černou listinu, vyhostila ruské diplomaty a zavedla limity na ruský trh se státními dluhopisy,“ pokračovala.

Přestože v 80. letech, kdy stála v čele Sovětského svazu, dávala Moskva najevo své sympatie, demokraté v posledních letech vykreslovali Rusko jako ztělesnění ďábla. Začalo to doopravdy, když z národa udělali součást příběhu, který použili k útoku na prezidenta Trumpa. Demokraté se celou dobu podbízejí Číně, která má osmkrát větší ekonomiku než Rusko a je pro USA zdaleka největší geopolitickou hrozbou, částečně proto, že mnozí členové establishmentu na Pekingu vydělávají.

Podle Gabbardové nás tato předpojatost také ohrožuje. V reakci na otázku moderátora Tuckera Carlsona, zda rusko-ukrajinská situace směřuje k válce a zda si někteří z našich vůdců tuto vyhlídku vychutnávají, bývalá kongresmanka uvedla:

Posunuje se to velmi nebezpečným směrem a otázka pro americký lid zní: „Jsme ochotni vstoupit jménem Ukrajiny do války s Ruskem? A musíme pochopit, že taková válka by stála víc, než si dokážeme představit, protože tohle není válka, která by jen říkala: „Dobře, tohle bude něco, co se děje někomu jinému někde jinde na druhé straně světa.“

Ne, tohle je něco, co se přímo dotkne mě a tebe, Tuckere, každého z tvých diváků a všech našich blízkých. Tohle je válka, která není hrou; je to válka, ve které nejsou žádní vítězové, protože máte, víte, tisíce jaderných zbraní, které Spojené státy namířily proti Rusku; Rusko má tisíce jaderných zbraní namířených proti nám, které by mohly zasáhnout kterékoliv město v Americe za méně než 30 minut a vyžádat si náklady na každého z nás, které by vyústily v nesnesitelnou smrt a utrpení, které nelze pochopit; stovky milionů lidí umírajících a trpících, kteří vidí, jak jejich tělo hoří. Spálené od kostí.

Nikdo ji nemůže obvinit, že nosí růžové brýle.

Gabbardová také prohlásila, že pokud Biden bude dál stupňovat napětí, není to otázka „jestli vstoupíme do války s Ruskem“ a jestli to vyústí v „jaderný holocaust“, ale „otázka kdy“. A to by byl „konec světa, jak ho známe,“ poznamenala žalostně (video níže).
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*