Proč musí Tsipras zvítězit a proč zvítězí…

Proč musí Tsipras zvítězit a proč zvítězí…

Evropská unie před nedávnem naprosto ostudně s Řeckem zametla, jakkoliv prakticky všichni zahraniční ekonomové se shodli na tom, že je povinnost dluh Řecku odpustit a tento názor sdílel i Mezinárodní měnový fond. Ta dohoda, kterou premiér Alexis Tsipras podepsal, byla těžká, ale měla několik jasných výher.

Tou hlavní výhrou bylo, že Německo, ač ústy svého ministra financí se za každou cenu snažilo Řecka z eurozóny zbavit, muselo ustoupit.

Vzpomínám i na povýšenecké promluvy našeho Sobotky, Babiše atd., kteří se snaživě přidávali k těm nejmocnějším a nejraději by Řecko na místě likvidovali a na 100% trvali na tom, že Řecko bude odejito z eurozóny. Potom jim sklaplo.

¨Řecký premiér Alexis Tsipras Foto: Channel 4 News
Řecký premiér Alexis Tsipras Foto: Channel 4 News

Je dobré si to připomenout nyní, kdy nepochybně Česká republika bude ponížena na dno, přehlasována ohledně kvót a jsou to ostatní státy, kteří se k nám chovají stejně povýšeně, jako my před pár měsíci k nebohé kolébce evropské civilizace. Zasloužili jsme si to, měli bychom si posypat hlavu popelem.

Ano, Tsipras dílčím způsobem takticky prohrál, ale myslí dopředu. A stane-li se premiérem, jistě si najde příležitost, jak Němcům natrhnout prdel. To si u našeho Sobotky představit rozhodně neumím.

Samozřejmě je i druhý věcný důvod. Evropa potřebuje změnit od podlahy a celkově, nikoliv jen ve smyslu nějakých jednorázových xenofobních výkřiků xenofobních stran, které přináší jen negaci a destrukci.

Evropa, tím nemyslím EU, potřebuje hledat všestranně novou sociální rovnou společnost, nikoliv tu, kdy stále menší skupinka je zázračně bohatá a většina chudne nebo v lepším případě stagnuje…

Tyto vize nejsou schopny představit mainstreamové politické strany typu  sociálních demokratů, konzervativců či křesťanských demokratů.

Tsiprasova  Syriza je zatím jedinou takovou stranou, která opět může zvítězit, a Evropa, nová  Evropa její vítězství potřebuje.

Ty naše zkostnatělé vyčpělé strany od ODS, TOP 09 až po ČSSD už moc toho nenesou a i ANO už za dva roky ztratila pel zajímavosti, a když vidím tu úděsnou ženskou personální nabídku v podobě totálně neschopné primátorky Krnáčové a hamižné agentky STB, jinak to místopředsedkyně strany Kleslové…, řekl bych, že i Ano už se ponoří do kalů vyšeptalosti.

A tak držím palce Alexisovi Tsiprasovi a nepochybuji, že zvítězí.

Evropa to potřebuje, Česká republika to potřebuje.

 

JUDr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Proč musí Tsipras zvítězit a proč zvítězí…

  • Alexis Tsipras neudelal kolosalni podraz jenom na sve recke volice, ale take na sveho spolustranika byvaleho ministra financi Yanise Varoufarise.

  • Řacko prohrálo tím, že neodešlo. Jen upevnilo vládu penězokracie nad demokracií. Tsipras už si uvědomil, že se pustil do příliš vysoké hry a bude už jen klapat podpatkama před kultem peněz.

  • · Edit

    Je to pičovina, řecko dostalo obří injekci a za rok se to bude řešit zas, protože zase řekům dojdou peníze. Navíc začal velkej výprodej řecka, ale bohužel tam toho moc není ke koupi…

  • Ja toho Tsiprase jako hrdinu nevidim. Udelal podraz a pokladam ho za zradce. Vlastne udelal vse, co si Nemecko i IMF prali proti vuli Reku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*