Trump tvrdí, že Biden rabuje ropné rezervy, protože je „v milosrdenství OPEC“

Trump tvrdí, že Biden rabuje ropné rezervy, protože je „v milosrdenství OPEC“

Bývalý prezident Donald Trump prohlásil, že Joe Biden provádí razie na strategické zásoby ropy, protože je „vydán na milost OPEC“, aby snížil domácí ceny plynu.

„Vyrozuměl jsem, že Joe Biden oznámí ‚útok‘ na nově překypující strategické ropné rezervy, aby se mohl dostat blízko k rekordně vysokým cenám ropy uměle sníženým,“ uvedl Trump v prohlášení.„Po celá desetiletí byly velmi důležité strategické ropné rezervy naší země nízké nebo prakticky prázdné v tom smyslu, že žádný prezident nechtěl zaplatit cenu za jejich naplnění,“ pokračoval. „Naplnil jsem je před třemi lety, až úplně nahoru, když byly ceny ropy velmi nízké. Tyto rezervy jsou určeny k použití při vážných mimořádných událostech, jako je válka, a nic jiného.“

„Před rokem jsme byli energeticky nezávislí, teď jsme vydáni na milost OPEC [Organizace zemí vyvážejících ropu], benzín se prodává za 7 dolarů v částech Kalifornie, stoupá po celé zemi a oni odebírají ropu z našich strategických rezerv.“

„Takhle se dá řídit celá země?“ zeptal se.

Biden v úterý oznámil záměr uvolnit 50 milionů barelů ropy ze Strategické ropné rezervy ve snaze snížit ceny ropy navzdory skutečnosti, že jeho politika přerušila americkou produkci energie.

Biden první den svého loutkového prezidentství zrušil výstavbu ropovodu Keystone XL a nyní zvažuje, zda ukončit další ropovod v Michiganu.

Ceny ropy jsou nyní trojnásobné oproti roku 2020.

Napojit se v době míru na americké strategické zásoby ropy je jen další způsob, jak Biden oslabuje zemi a dlouhodobě strategicky poškozuje Ameriku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*