Trump odmítl označit Rusko za nepřítele

Trump odmítl označit Rusko za nepřítele

Rusko není uvedeno na seznamu potenciálních hrozeb pro Západ, řekl americký prezident Donald Trump.   

Na otázku, zda vnímá Rusko jako hrozbu pro západní svět, Trump neposkytl přesnou odpověď.

„Považuji mnoho zemí za bezpečnostní hrozbu, bohužel, když se podíváte na to, co se děje v dnešním světě,“ uvedl Trump a dodal, že USA jsou schopny zvládnout jakoukoli hrozbu. „A tak bych považoval mnoho zemí za hrozbu, ale to jsou všechno hrozby, které bychom mohli zvládnout, kdybychom museli. Doufejme, že se s nimi nebudeme muset potýkat, ale pokud ano, zvládneme je,“ prohlásil Trump.

Při návratu k otázce Ruska, Trump poznamenal, že věří v normalizaci rusko-amerických vztahů. „Finsko je Ruskem respektováno. Finsko je od Ruska osvobozené, skutečně – jen asi jedna z mála zemí v regionu, která byla – po dobu 100 let,“ řekl Trump. „A Rusko má pro Finsko velký respekt, a to je to vždy dobré,“ pokračoval Trump.

„Doufám, že máme dobré vztahy s Ruskem,“ řekl Trump. „Říkám to hlasitě a jasně, říkám to už roky. Myslím, že je to dobrá věc, pokud budeme mít výborné, nebo alespoň dobré vztahy s Ruskem. Věřím, že k tomu jednoho dne dojde,“ uvedl Trump. „Je to velká země, je to jaderná země. Myslím, že je to velmi dobré pro světový mír a další věci,“ dodal Trump.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Trump odmítl označit Rusko za nepřítele

  • · Edit

    KONEČNĚ MÁ NĚKDO ROZUM A POUŽÍVÁ HO. Ještě by měli zrušit sankce, abychom mohli opět pozvednout naše obchodní vztahy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*