Trump je prvním prezidentem za 40 let, který nezačal novou válku

Trump je prvním prezidentem za 40 let, který nezačal novou válku

Prezident Donald Trump je prvním prezidentem Spojených států za 40 let, který nezačal novou válku ve svém prvním funkčním období – a globalističtí demokraté jsou pobouřeni.

„Někdy je snadné přehlížet věci, které se nestanou,“ řekl redaktor Tucker Carlson. „Žijeme v neobvyklém období americké historie, kde žijeme pod administrativou, která nezačala žádnou novou válku. To se nestalo více než 40 let.“

„Nikdo to nikdy neřekl. Někteří lidé jsou z toho pobouřeni. Někteří lidé chtějí více válek. Mnohem více válek, “pokračoval Tucker. „Pokud jste včera večer sledovali jednání na Demokratickém národním shromáždění, slyšeli jste řečníka po řečníkovi, kteří naléhali na americké mladé lidi, aby šli ven a nechali se zabít v nějaké cizí zemi, kterou ani nedokážou najít na mapě.“„Viděl jste demokratického kandidáta před několika lety, Johna Kerryho, vyzývat voliče, aby volili demokraty, abychom mohli mít více válek.“

Na rozdíl od Trumpa, Barack Obama, prezident, který slíbil změnu, vlastně poskytl více toho stejného. Bývalý prezident si může poblahopřát k tomu, že byl prvním vítězem Nobelovy ceny míru, který vybombardoval sedm různých zemí zpět do doby kamenné.

Prezident, který kázal naději, také udržoval vojensko-průmyslový komplex v dobrém stavu, prodával za rekordních 115 miliard dolarů zbraně Saudské Arábii, nejrepresivnějšímu světovému režimu, a destabilizoval celé regiony, čímž vytvořil vakuum, ve kterém prosperovali teroristé.

Během prezidentství Baracka Obamy USA vybombardovaly sedm zemí a podporovaly další destabilizující vojenské akce na Středním východě.

Zde je pohled na těchto sedm zemí. Z deníku MPN z roku 2015:

Afghánistán – Navzdory ohlášenému „konci“ afghánské války zůstává v Afghánistánu významná americká vojenská přítomnost.

Irák – Obamova administrativa provedla v minulém roce přes 5 000 leteckých úderů v Iráku a Sýrii, informoval David Lerman pro agenturu Bloomberg Business. I přes pokračující vojenské zapojení USA je terorismus v iráckých městech nadále přítomný a smrtící.

Libye – Zatímco Evropská unie a její spojenci prováděli mnoho leteckých úderů během občanské války v Libyi, USA byly nápomocné při destabilizaci této země prostřednictvím vojenské pomoci i přímé podpory, zejména při svržení gen. Moammara Kaddáfího v roce 2011. Nyní ISIS také získává pevnost a země byla označena jako ztroskotaný stát.

Pákistán – Útoky za pomocí dronů jsou v Pákistánu také velmi časté, kde podle odhadů Úřadu pro vyšetřovací žurnalistiku lze jako členy al-Káidy identifikovat pouze 4 procenta obětí. Ačkoli útoky dronů na Pákistán začaly za vlády George W. Bushe, jejich frekvence se pod Obamou dramaticky zvýšila, informoval minulý rok kanál RT.

Somálsko – Od roku 2007 bylo v Somálsku rozmístěno více než 100 amerických jednotek, uvedla agentura Reuters minulý rok. V září tam USA znovu provedly nálety, očividně zabily Ahmeda Abdi Godaneho, vůdce extremistické skupiny Al-Shabaab, o kterém USA tvrdily, že se spojil s al-Káidou.

Sýrie – USA začátkem tohoto měsíce obnovily bombardovací kampaň v Sýrii, přičemž americké válečné letouny vzlétly ze základen v Turecku. Letecké útoky byly také použity při neúspěšném pokusu o obranu „divize 30“, což byl neúspěšný americký pokus vycvičit takzvané „umírněné“ syrské rebely.

Jemen – Server WikiLeaks odhalil, že jemenští úředníci povolili pokračování leteckých úderů, které začaly za George W. Bushe a pokračovaly za vlády Obamy.

Americké bombardovací útoky v Jemenu jsou téměř výhradně prováděny za pomocí dronů a v posledních letech jejich intenzita rostla. … Zpráva organizace Human Rights Watch v roce 2013 analyzovala šest leteckých úderů v Jemenu provedených od roku 2009. Organizace zjistila, že z 82 lidí, kteří při leteckých úderech zahynuli, bylo 57 civilistů.

„Celkově USA bombardovaly od roku 1980 14 převážně muslimských zemí. Počet obětí ze všech moderních válek na Středním východě může být až 4 miliony mrtvých muslimů a Arabů. Opakované vojenské kampaně destabilizovaly Střední východ a napomohly vzniku teroristických skupin, jako je ISIS.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*