Trump: Británii by bylo lépe bez Evropské unie

Trump: Británii by bylo lépe bez Evropské unie

Republikánský kandidát na amerického prezidenta, miliardář Donald Trump promluvil ve prospěch Brexitu (Spojené království opustí Evropskou unii).     

„Myslím, že migrace je strašná věc pro Evropu,“ řekl Trump ve čtvrtek pro Fox News s tím, že „Mnoho z toho bylo protlačeno ze strany EU. Řekl bych, že by jim bylo lépe bez ní (EU), podle mne, ale neříkám to jako doporučení. Je to jen můj pocit.“

Spojené království má 23. června hlasovat v referendu, zda zůstane v Evropské unii. Britský premiér David Cameron vede kampaň za pokračující členství v EU a za nové sjednané podmínky.

Podle průzkumu veřejného mínění provedeného společnosti TNS a zveřejněného minulý měsíc, počet příznivců pro Brexit ve Velké Británii se téměř rovná počtu protivníků (34 procent proti 38), zbytek voličů nadále není rozhodnuto.

Příznivci odchodu UK z bloku argumentují, že členství v EU poškodilo nezávislost Británie vydávat zákony, směrovat ekonomiku a kontrolovat své hranice. Odpůrci varují, že odchod z Evropské unie by mohl hluboce poškodit ekonomiku země.

(SPU/ Donald Trump  Foto: donaldjtrump.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Trump: Británii by bylo lépe bez Evropské unie

  • Islamizace Evropy a jeden velký stát je plánován každopádně, ale je šance, že části elit docvakne a rozplánuje tento krok do dlouhodobého horizontu a nebudou pak muset kvůli tomu být občanské války. A úplně nejlepší by bylo, kdyby jim docvaklo ještě víc a žádnou integraci vůbec neďělali, protože mít řízený subjekt rozčleněn na nasourodé části má své výhody.

  • · Edit

    Ano, Británii by bylo právě lépe, KDYBY VYSTOUPILA z EU!
    Otázkou je, jestli to nadnárodní (žido-zednářské) elity, plánující islamizaci Evropy a tím pádem i Británie, dovolí! Obávám se, že ne!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*