Trojjediný Bůh není totožný s bohem půlměsíce

Trojjediný Bůh není totožný s bohem půlměsíce

Pokud se pravověrného muslima zeptáte, zda tomu tak je či ne, jasně vám odpoví, že jejich bůh není totožný s Bohem křesťanů. Tvrdí to pouze heretičtí teologové, kteří už o této zdánlivé totožnosti vytvořili falešné veřejné mínění v církvi. Muslimský Alláh podle původní tradice uctívání 360 pohanských božstev v Mekce byl pokládán za nejvyššího z nich, proto tedy Alláhu akbar znamená: Alláh je mezi pohanskými bůžky Mekky nejvyšší. Tento pohanský kult boha Měsíce Alláha nakonec na daném území převládl a šířil se mečem a násilím dál.

Pohanským božstvům – démonům – byly přinášeny lidské oběti. Rituální řezání hlav křesťanům a ostatním „káfirům“ a pronášení během toho modliteb nemá nic společného s úctou k jedinému a pravému Bohu, který nám dal skrze Ježíše Krista své slovo – evangelium. Boží Syn, náš Spasitel, nám nepřikazuje podřezávat krky jinověrcům, ale naopak přikazuje, abychom po Jeho příkladu obětovali i svůj život za našeho bližního. Toto je nejmarkantnější rozdíl mezi islámem a křesťanstvím. Pokud by měsíční bůžek Alláh byl totožný s&nbsp ;Bohem, Otcem našeho Spasitele, nepřikazoval by, aby byly jeho dětem rituálně odřezávány hlavy za recitace divných modliteb.

Hereze o totožnosti Alláha s naším Trojjediným Bohem má své kořeny v dokumentu II. vatikánského koncilu Nostra aetate. Připomínáme, že tento dokument je protikladem základním principům Bible i křesťanské Tradice a je plně heretický. Odvolávat se na něj je argumentace herezemi, které uměle prosazuje, jako by šlo o pravdy evangelia. Jde však o rouhání a hřích proti Duchu svatému.

Co se týče vyjádření pseudopapeže Františka k rituálnímu podřezání kněze ve Francii, je pokrytecké. Proč? Protože František na druhé straně demagogicky a zneužitím úřadu prosazuje islamizaci Evropy. Jeho postoj je heretický, jde o zradu evangelia i křesťanské Tradice (anathema dle Gal 1,8-9). S tímto heretickým postojem falešné úcty a tzv. totožnosti Alláha s Trojjediným Bohem by náš Spasitel, ale ani proroci, apoštolé a mučedníci nemohli souhlasit.

 

+ Eliáš

Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

 

+ Metoděj OSBMr                 + Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Myslim, ze je nesmysl zde diskutovat o teologii. Dulezite je vedet, ze krestanstvi je postaveno na odpusteni a lasce k bliznimu. Islam na nenavisti a nasili ke vsem, kdo nevyznavaji islam. Tim je dana i odpoved na otazku, zda Buh a Allah jsou jedno a totez. Nejsou a nemohou ani byt, i kdyby existovali.

 • blb destroyer

  Kecat vám jde, to umíte perfektně 😉 . Ale argumenty ŽÁDNÉ! Zkrátka jste typický troll. Nevadí.

  Na shledanou.

  Šalom vaší duši.

 • · Edit

  2Forever:
  je umění mlčet, avšak jste ho nevyužil, ke své škodě.
  P í š e t e Ž V Á S T Y.
  Na shledanou!

 • blb destroyer

  Tak nás poučte o svém vědění o Bibli a Bohu.

  Jaris

  Máte pravdu, Ježíš Kristus není přímo Bůh, Kristus je jen prostředníkem mezi Bohem a lidstvem – respektive, Ježíš Kristus byl vtělené Boží slovo. Tak, jako k nám Bůh promlouvá skrze Bibli, tak k nám Bůh promlouvá skrze Ježíše. Bůh totiž nemůže jako takový celý sestoupit sem do hmotného světa – kdyby jako takový sestoupil sem, pohled člověka na Boha by člověka spálil.

  Proto, když Bůh sestoupí na Zem (ne jako takový celý, ale jeho část), tak jedině v hmatetelné podobě – ve Starém Zákoně např. Bůh Jahve se ukazuje svému lidu, Izraeli, v různých podobách – v podobě hořícího keře, oblaku atd.
  V Novém Zákoně v podobě Ježíše Krista. Pokud někdo tvrdí, že Bůh v podobě Ježíše Krista sestoupil na Zem, má pravdu. Ale není pravdou, že by sám Ježíš byl Bůh. Do Krista se nevtělil celý Bůh jako takový, do Krista se vtělila jen část Boha – Duch Svatý!

  Ježíš je jen Synem Božím, ne přímo Bohem jako takovým. V Kristu bylo vtělené Boží slovo.

 • · Edit

  2Jaris: nic ve zlém, ale v Trojiční teologii i Biblistice jsi mimoň.
  Takže celý elaborát je, s prominutím, k hovnu.

 • Allah je buh falesny, nakonec jako tisice jinych bohu a buzku falesnych nabozenstvi. Dost bylo lzi ze strany cirkvi a ruznych nabozenstvi!
  Buh – Stvoritel vesmiru a Zeme je jediny a zadna trojhlava potvora . Trojjediny buh je nesmysl. Trity je podvod, ktery zavadi verici na scesti. Exodus 20:1-5 jasne rika v originalnich textech Desatera, ze Buh je jediny a ma jmeno YHWH(cesky Hospodin nebo Jehova). Toto jmeno se puvodne v Bibli neboli Pismech Svatych vyskytovalo vice nez 7000x! Cirkev ho svevolne postupne vymazala. A ja se ptam, jakym pravem? Co je to neslychanou drzost vyskrtat autorovo jmeno z Bible!
  Jezis Kristus je jeho syn a nikoliv Buh. Jezis samotny nikdy o sobe nehlasal, ze je Buh. Byl to take syn cloveka a na to, aby byl schopen delat zazraky potreboval Ducha Svateho(bozi energie). Duch Svaty byl seslan Jezisi, kdyz byl Janem pokrten. Podobal se jakesi holubici, ktera na nej sletla. Teprve potom, byl Jezis schopny provadet zazraky a lecit nemocne lidi.
  Dalsi dukaz, ze Jezis neni Buh, je zachycen v Janovi – 17. kapitole. Jde o rozhovor mezi Jezisem a Otcem, predtim nez byl Jezis popraven. Otazka zni, proc by se Jezis modlil sam k sobe, kdyz je Buh? Pomoc sveho Otce potreboval take ke svemu vzkriseni. Nemohl si rici, kdyz byl mrtvy (mrtvy o nicem nevi), “ ok – treti den nadesel, je treba vstavat a ohromit lidi.“ Ne, k tomu potreboval pomoc samotneho Boha. Ze je Jezis Buh je proste dalsi lez, kterou cirkev zavedla do sveho uceni.
  Dalsi – Duch svaty neni fyzicka osoba, ale energie, se kterou byla vytvorena Zeme a zivot na ni a nakonec i vzkriseni Jezise Krista.
  Tim samozrejme nechci snizovat roli Jezise. V budoucnu bude opet hrat dulezitou roli jako nas Spasitel, jako kral a obnovitel nasi znicene Zeme.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*