Transgenderový cyklista překonal světový rekord, jeho soupeřka označila závod za „neférový“

Transgenderový cyklista překonal světový rekord, jeho soupeřka označila závod za „neférový“

„Mám pocit, že tvrdě vybojovaná svoboda v ženském sportu je narušována“.  

Transgenderový aktivista Rachel McKinnon vyhrál podruhé v řadě mistrovství světa Masters Track Cycling World a v této disciplíně vytvořil světový rekord.McKinnon se v loňském roce stal prvním transgenderovým sportovcem, který získal titul.

V letošním roce tento Kanaďan nejenže porazil Američanku Dawnu Orwickovou a Dánku Kirstenu Herup Sovangovou, ale také stanovil nový rekord v kvalifikaci.

V rozhovoru s deníkem Sky News před samotným závodem, McKinnon obhajoval práva biologických mužů soutěžit v ženských sportech, přestože mají fyzickou výhodu.

„Existuje zažitý stereotyp, že muži jsou vždy silnější než ženy, takže si lidé myslí, že existuje nespravedlivá výhoda,“ řekl cyklista. „Tím, že zabraňujete trans-ženám soutěžit nebo vyžadujete, aby užívaly léky, popíráte jejich lidská práva.“

 

Cyklistka, která loni prohrála závod s McKinnonem, uvedla, že závod proti biologickému muži je„rozhodně nečestný“.

„Byl to nespravedlivý závod a já jsem přijala, že když jsem dostala pořadové číslo, udělala jsem maximum pro překonání této nespravedlnosti,“ řekla Jennifer Wagner-Assaliová deníku The Times.

Vysvětlila také, že může být ženský sport brzy minulostí, a dodala: „Mám pocit, že tvrdě vybojovaná svoboda v ženském sportu je narušována. Budeme-li to i nadále umožňovat, budou existovat jen pánské sporty, ale žádné ženské sporty nebudou.“

Vítězství McKinnona nad jeho biologickými ženskými oponenty je pouze posledním příkladem transgenderových atletů ničících svět ženských sportů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Transgenderový cyklista překonal světový rekord, jeho soupeřka označila závod za „neférový“

  • Dobre jim tak! Nemaji do zavodu vubec nastoupit.At si tam ta CREATURA jezdi sam.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*