Tomáš Petříček – „Černý Petr“ české vlády?

Tomáš Petříček – „Černý Petr“ české vlády?

Vpašovala ČSSD do koaličních karet nynější české vlády Černého Petra? Stále víc lidí si to myslí, když sleduje prohlášení a činy ministra zahraničních Tomáše Petříčka, které jí v očích většiny české společnosti spíše ubližují než pomáhají.

S plnou pusou odporu proti diktátu ze zahraničí a vměšování do vnitřních záležitostí ČR stojí v hlubokém předklonu vůči již neskrývanému diktátu USA a Evropské unie a stále častěji vystrkuje svou zadní část těla zejména na Rusko a Čínu. Takovýto postoj ovšem tyto geopolitické mocnosti přímo vybízí, aby ho nakopaly do oné vyšpulené zádele, a je mu zjevně jedno, že to už to začíná bolet a může bolet ještě víc – jak na to poukazuje i zkušený diplomat a exministr zahraničí Cyril Svoboda – celou českou společnost.T. Petříček se ovšem nemusí bát. Vždyť za ním stojí zapálený bojovník a strážce „evropských hodnot“ Jakub Janda z týmu ministra vnitra a předsedy ČSSD Jana Hamáčka. A pan Janda již mnohokrát prokázal, že je vždy připraven se nebojácně vložit do potřebného díla….A nepochybně za ním stojí „šedá eminence“ české zahraniční politiky Miroslav Poche, který se očividně cítí ukřivděn a rovněž v zájmu evropských hodnot, jež srdnatě donedávna hájil jako poslanec v Evropském parlamentu, se nechce vzdát svého vlivu nejen v ČSSD, ale i ve vysoké politice České republiky. Anebo tím skutečným ministrem zahraničí je právě on a pan Petříček je jen nastrčená figurka?Svůj nepoměrně menší zadeček pak – tentokrát na Čínu – vystrkuje také předseda senátu Miloš Vystrčil. O to více jím vrtí a vede odvážné řeči, protože více než daleké Číny se zřejmě bojí party zapšklých senátorů, které má za zády, pod jejichž diktátem koná a kteří by ho z velmi dobře placeného postu mohli sesadit.

A vláda mlčí a mlčí ve stylu mrtvého brouka. A mlčí také Jan Hamáček i jiní činitelé ČSSD….

A přitom by stačilo mít rovnou páteř, nikoho zbytečně neprovokovat a podávat ruku všem našim přátelům, které má český národ nejen v národech USA či Evropské unie, ale také v Rusku, Číně i v jiných národech světa.

Nebo když nám někdo z jemu výhodných důvodů kdykoli řekne „skočte z mostu“, tak poslušně skočíme?

 

Převzato z http://www.zvedavec.org/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Tomáš Petříček – „Černý Petr“ české vlády?

  • Navíc to Poche je ve stáji Bakaly,totéž Hamáček a Petříček,takže se není co divit,protože do Bakalovi neziskovky přispívá mimo jiné i Soros,takže je nasnadě,že jdou proti zájmům republiky,jen nechápu Babiše,že raději tuto hnusnou politiku socanů trpí a nepoloží vládu,pak by se socani do parlamentu nedostali a byl by klid.

  • Poche pracuje jako ministr zahraničních věcí prostřednictvím Petříčka, kterého si tam nasadil, když ho odmítl Zeman jmenovat přímo. Jinak to dopadnout nemohlo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*