„Tokio by již vzhledem k radiaci nemělo být osídleno,“ varuje japonský lékař obyvatele

„Tokio by již vzhledem k radiaci nemělo být osídleno,“ varuje japonský lékař obyvatele

V eseji určené svým kolegům, japonský lékař Shugeru Mita vysvětlil, proč se nedávno odstěhoval z Tokia a restartoval svou praxi v západním Japonsku. Je přesvědčen, že žít v Tokiu již není bezpečné, vzhledem k radioaktivnímu zamoření způsobeném 11.03.2011 zhroucením jaderné elektrárny Daiichi ve Fukušimě.

Esej s názvem „Proč jsem opustil Tokio?“ byla zveřejněna v bulletinu Sdružení lékařů ve městě  Kodaira v Tokiu.

japonský lékař Shugeru Mita Foto : 57.atwiki.jp
Japonský lékař Shugeru Mita Foto : 57.atwiki.jp

Rozbory půdy prokazují kontaminaci

Dr. Mita svou esej otevírá vysvětlením jeho rozhodnutí opustit Tokio s tím, že měl za sebou dlouhou historii jako lékař v Tokiu.

Zavřel jsem kliniku v březnu 2014, která sloužila komunitě města Kodaira po více než 50 let a já jsem otevřel novou kliniku Mita ve městě Okayama 21. Dubna,“ napsal.

Dr. Mita konstatuje, že za posledních 10 let, pracoval na tom, aby přesvědčil vládu v Tokiu, aby se zásobili jodovými tabletami pro obyvatelstvo pro případ jaderné havárie. Dr. Mita byl znepokojen z nebezpečí, že zemětřesení může vyvolat zhroucení jaderné elektrárny Hamaoka. Všechny jeho žádosti byly zamítnuty s vysvětlením, že neexistuje žádný důvod očekávat takovou nehodu.

Když se stala jaderná katastrofa – i když na jiném závodě než se Dr. Mita obával – Tokio nejednalo v zájmu ochránit své obyvatelstvo a stále ještě nepřijali žádná opatření. I přesto, že na základě průzkumů půdy, Dr. Mita poznamenal :„ Je jasné, že východní Japonsko a Tokio byly kontaminované radiací.“

Dr. Mita porovnával radioaktivní kontaminaci půdy (měřenou v becquerelech na kilogram Bg/kg) v různých částech Tokia s různými oblastmi v částech Evropy po černobylské katastrofě.

Před rokem 2011 bylo v oblasti Shinjuku (oblast Tokia, kde sídlí obecní vláda) naměřeno pouhých 0,5 až 1,5 Bq/kg. Dnes je hladina v nedalekém městě Kodaira 200 až 300 Bq/kg.

Po havárii v Černobylu, Západní Německo a Itálie hlásili úrovně 90 až 100 Bq/kg a v obou zemích to mělo dopad na zdraví obyvatel.

Dr. Mita uvádí, že radiační situace v Tokiu je čím dál horší, ne lepší.

Tokio by již nemělo být osídleno, a ti, kteří trvají na tom v Tokiu žít, musí mít pravidelné přestávky v bezpečnějších oblastech,“ píše Dr. Mita. „ Otázky, jako je vylidňování a státní úpadky nadále dodnes zatěžují život druhé a třetí generace Ukrajinců a Bělorusů a obávám se, že to může být budoucnost východního Japonska.“

Pacienti vykazují zářením vyvolané nemoci

Esej Dr. Mita také zaznamenává mnoho případů, kdy pozoroval u pacientů zdravotní problémy vyvolané z přítomnosti radiace. Poznamenal, že od roku 2011 zaznamenal pokles bílých krvinek u dětí mladších 10 let, včetně u dětí mladších než jeden rok. Ve všech těchto případech se symptomy zlepšily, pokud se děti přestěhovaly do západního Japonska. Dr. Mita soustavně pozoroval přetrvávající respirační příznaky, které se zlepšovaly u pacientů, kteří se odstěhovaly pryč.


Jiní pacienti vykazovali příznaky, včetně „krvácení z nosu, vypadávání vlasů, nedostatek energie, podkožní krvácení, krev v moči, kožní záněty, kašel a různé jiné symptomy.“ Také poznamenal, že se vyskytovaly časté revmatické svalové příznaky podobné těm, které pozorovaly po katastrofě v Černobylu.

Od 3.11, všichni žijící ve východním Japonsku, včetně Tokia jsou oběti a týká se to všech,“ napsal.

zdroj : http://www.naturalnews.com, http://enenews.com, http://www.save-children-from-radiation.org, http://nuclear-news.net

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*