To já ne, to oni, to oni…!

To já ne, to oni, to oni…!

Předseda hornických odborů je v šoku. Horníci, na dole Darkov, si dovolili nevyfárat (3. 5. 2015). A představte si, lidičky, oni chtějí insolvenci! Ježišmarjá, jak já to vysvětlím chlebodárcům?

Tak informaci, že horníci nevyfárají, mi manžel říkal už před měsícem. Jak to, že Pytlík nic nevěděl? Že by to bylo tím, že se více stará o své NWR mu platící zadek, než aby komunikoval s horníky?

Chybějící komunikace, mezi hornickými odbory a horníky, není krátkodobá záležitost.

Velkohubá Pytlíkova prohlášení tisku a médiím, jaksi slouží pouze k zviditelnění tohoto člověka. Nejsměšnější je, že je to jen póza milujícího tatíčka a kamaráda a hlavně zachránce horníků. Ale vysoké odměny, které bral od NWR spolu s platem, aby za každou cenu odrazoval horníky od vzbouření, ty samozřejmě nezveřejní.

http://www.novinky.cz/ekonomika/402138-bakalova-nwr-byla-ve-ztrate-ale-manazeri-brali-stamilionove-odmeny.html

No, každopádně je v pozici, ve které má, díky naivním voličům, 100% šanci, dostat se do vysoké politiky. Stejně tak, jako kdysi Štěch a Zavadil. A díky tomu, jak plamenně nehovoří stále jednu, ale dokonce tři naučené fráze, bude snad i dobrým keckou premiérem – co na to, havíři, říkáte? To by byla pecka, co?

Každopádně, pokud se do týdne nezlomí vůle nového vlastníka OKD Ad Hoc Group (AHG), v níž má Bakala ještě stále podíl, a nezmění svůj postoj k zaměstnancům, AHG riskuje, že taková akce – nevyfárání z dolu – je čeká ještě párkrát.  Bakala předal AHG vytunelovanou firmu OKD. Tak ať se AHG obrátí na něj, ať prodá, co si za hornickou práci s Maláčovou nahrabali a dluhy zaplatí. Každý platí své dluhy. Nakonec i zrádná ČSSD je bude muset Altnerovi zaplatit. Tak jako vy všichni, co máte půjčky a hypotéky, si je budete muset zaplatit.

hornici 3

Rychlost schvalování zákonů je rovněž udivující – Pelikán chce novelu insolventního zákona, která by se týkala hornických firem nad 500 zaměstnanců – jak dlouho jsou problémy s NWR a OKD? Jak dlouho je ten žabák s velkou hubou ve funkci? Proč už novela není schválená? To ne, musí bránit novelou trestního zákoníku kamarádíčky svého bratra muslima a zakázat lidem vyjádřit hlasitě svůj názor!

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mladek-bud-majitel-okd-snizi-cenu-nebo-bude-insolvence/1345159

Rovněž zdržování schválení zákona o hornických důchodech je nevysvětlitelné.

SLIBY-CHYBY. Marksová je člověk, který něco řekne a vzápětí to zapře.

V článku http://www.mpsv.cz/files/clanky/23592/TZ_MPSV_hornicke_duchody.pdf mluví ještě jasně a nahlas: „Horníci, kteří většinu svého života strávili v dole, musí mít možnost jít do penze. Je jen těžko představitelné, že by se mohli na konci svého aktivního života rekvalifikovat na jiné zaměstnání,“ dodala ministryně. Dřívější odchody horníků do důchodu pomohou snížit stavy lidí v hornictví bez razantního nárůstu nezaměstnanosti. Zároveň zohlední extrémně těžkou práci v podzemí, kterou nelze dělat tak dlouho jako jiné profese.

hornici 4

Ta Marksová je ale fešná děvucha, co, synci?
Ta Marksová je ale fešná děvucha, co, synci?

Stejně jako Belobrádek, který tváří v tvář sliboval havířům a plamenně hřímal, přímo v Karviné, že se postará o to, aby byly jejich důchody schváleny, v co nejkratší době a že se o to sám postará, protože dřiny havířů si velmi cení.

Jen nastoupil do auta, a zůstalo tu po něm jen Kalouskovské gesto:

kalousek fuck

To, že člověk si má užít nejméně čtvrtinu života v důchodu, už dávno neplatí a už vůbec ne v hornictví. Každou chvíli visí na nástěnce v dole parte horníka, který zemřel ve věku 49 – 55 let. Zaprášené plíce, vazoneuróza, infarkt na šachtě, selhání organizmu, pracovní úrazy, i smrtelné.  Klouby, svaly, to všechno se podepisuje na zdraví. Ne každý člověk může vykonávat toto povolání. TO JE JEN PRO CHLAPY.

Průměrný věk úmrtí horníka je v posledních 20 letech 58 let. Tak kde si horník toho důchodu užije? A kdy? Snad v příštím životě, vy naši skvělí komedianti ve vládě, v poslanecké sněmovně a v senátu.  Dožijí se ho snad jen paraziti z odborů, kteří jen melou pantem a sfárají jen tehdy, když se na šachtu jde podívat nějaký papaláš. Ti, kteří by se nikdy neodvážili tuto práci dělat.

Jsou chvíle, kdy říkám, zlatí komunisti. Protože ti si pracujícího člověka vážili.

hornici 6
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “To já ne, to oni, to oni…!

  • Politici by se do OKD vůbec neměli montovat. Jen si nakradou nebo v lepším případě to zneužívají ke svému zviditelnění. Prohlášením insolvence přechází pravomoci statutárního orgánu na insolvenčního správce. Ten může pokračovat v těžbě. Akcionáři nejsou věřitelé, takže do toho nebudou moci mluvit. Je to nejlepší cesta, jak ty, kteří vytunelovali OKD odstavit. Insolvenční správce se zodpovídá věřitelskému výboru a soudu. Akcie OKD jsou nyní bezcenné a pokud je Sobotka odkoupí do vlastnictví státu, spáchá zločin.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*