Nevím, zda Sobotka ví, kolik bije.

Ukrajina si klidně může odsouhlasit v referendum o vstupu do NATO a přesto každý průměrně myslící člověk ví, že její přijatí za člena by  bylo pro svět sebevraždou. Druhý den po přijetí by Kyjev za účasti Porošenka a Jaceňuka vystřelil zbylé rakety na Rusko a 3. světová by  tu byla jako na koni.

Český premiér Bohuslav Sobotka (vlevo) ve Washingtonu s americkým viceprezidentem Joe Bidenem.  Foto: Odbor komunikace Úřadu vlády ČR
Český premiér Bohuslav Sobotka (vlevo) ve Washingtonu s americkým viceprezidentem Joe Bidenem. Foto: Odbor komunikace Úřadu vlády ČR

Argogantní Bildt – ministr to zahrničních věcí Švédska se ironicky ptal prezidenta Zemana, zda má zprávy zpravodajských služeb. Bohudík do týdne vláda ve které byl členem byla smetena.

Nuže já se ptám Bohuslava Sobotky ne, zda tajné svodky našich tajných služeb.

Mně prostému občanovi postačí si jednou za den kliknout na www.pravednes.cz a jsem dokonale informován.

K tomu, abych měl jasný názor nepotřebuji vůbec ruské sdělovací prostředky a už vůbec ne nějakou propagandu.

Stačí Bohuslave Sobotko se denně na 25 minut do tohoto českého portálu začíst a budete mít jasno. Ukuste to.

Vím jasně, že u moci v Kyjevě jsou dva šílenci prezident Porošenko a premiér Jaceňuk.

Vím jasně, že se oba oficiálně hlásí k odkazu ukrajinského nacisty Štěpana Bandery, jehož genocidní chování i např. ve vztahu k volyňským Čechům často šokovalo svou brutalitou i Němce a že ze dnes založené Ukrajinské povstalecké armády, která páchala masová zvěrstva udělali národní svátek.

Vím jasně, že rukou společnou a nerozdílnou pod záminkou boje proti teroristům jejich gardy srovnávaly  domy, školy, nemocnice na východě Ukrajiny, dnes Novorosijsku se zemí.


Vím jasně, že se už nikdy Novorosijsko nespojí se západní Ukrajinou a racionálně vzato, je to jedině moudré řešení jak pro západ, tak pro východ Ukrajiny.

Vím jasně, že před majdanem Ukrajina sice nevzkvétala, ovšem dnes je její situace katastrofická. V  nejlepším případě bude trvat nejméně 10 let, aby se alespoň trochu přiblížila ekonomickému i sociálnímu stavu před listopadem 2013.

Takovou zemi přijmout nelze. A když, tak mnohé země z NATO ihned vystoupí.

Bez mučení přiznávám, že za blázny a šílence ve světové politice  pokládám korejské vůdce z rodiny Kimů.

Ovšem svou úvahou, že by se Ukrajina mohla stát členem NATO se jim Bohuslav Sobotka velmi přiblížil.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz