Téměř všichni přední drogoví magnáti ve Francii mají migrační pozadí

Téměř všichni přední drogoví magnáti ve Francii mají migrační pozadí

Z deseti nejvydařenějších francouzských drogových bossů pocházejí téměř všichni z prostředí migrace, přičemž mnozí z nich jsou napojeni na severoafrické země, jako je Maroko.

Francouzský úřad pro narkotika vede od roku 2019 seznam 25 nejvydařenějších obchodníků s drogami, kteří ve Francii působí, přičemž největší obchodníci s drogami jsou uvedeni nejen jako ti nejvydařenější, ale i nejnebezpečnější a nejochotnější podplácet veřejné činitele a násilně si vyřizovat účty se soupeři.

Číslo jedna na seznamu je Moufide Bouchibi, původem z francouzského departementu Essonne. Byl napojen na marocké výrobce drog a má se za to, že byl hlavním dovozcem konopné pryskyřice do Francie, uvádí L’Obs.Bouchibi, přezdívaný „Mouf“, byl v březnu zatčen v Dubaji a od roku 2015, kdy byl soudem v Bordeaux odsouzen k 20 letům vězení, je na útěku.

Reda Abakrim, přezdívaný „Turbo“, pochází z Poissy, ale byl zatčen v prosinci v Maroku poté, co byl od roku 2007 na útěku.

Zatímco někteří z nejznámějších překupníků byli v posledních měsících zatčeni, mnozí jsou stále na svobodě. Obchodníci Nordine D., „Ben de Trappes“, Bouchaib El Kacimi, Rachid El M. a Younès L. jsou všichni na útěku, přičemž několik z nich se pravděpodobně skrývá v Maroku.

Kevin Doure je jedním z mála na seznamu, který není spojen se severní Afrikou, neboť pochází z francouzského departementu Martinik v Karibiku.

Známý jako Francouz Pablo Escobar, spolupracoval s jihoamerickými drogovými sítěmi ve Venezuele, aby do Francie dovážel nejméně tunu kokainu měsíčně během vrcholících operací.

Nakonec byl zatčen a od roku 2013 je ve vězení, kde si odpykává 22letý trest vynesený v roce 2018. I přes jeho uvěznění se má za to, že jeho síť stále funguje.

Francouzský nelegální obchod s narkotiky zůstává aktivní i přes omezení týkající se lockdownů kvůli koronaviru, které zavedla francouzská vláda. V prvních dnech pandemie se někteří obávali, že nedostatek zahraniční nabídky povede k násilí mezi pouličními dealery.

Francie není jedinou zemí v Evropě, kde jsou jednotlivci pocházející z migračního prostředí silně napojeni na obchod s drogami.

V Itálii nigerijské mafiánské skupiny rychle zvýšily svou přítomnost v zemi a dokonce využily azylových domů k náboru nových drogových kurýrů.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*