Taliban přemaloval v Kábulu nástěnnou malbu George Floyda

Taliban přemaloval v Kábulu nástěnnou malbu George Floyda

Poté, co Taliban úspěšně dokončil převzetí Afghánistánu, přemalovává v Kábulu nástěnné malby a nahrazuje je prohlášeními o vítězství, včetně toho, na kterém se objevila ikona Black Lives Matter George Floyd.

„Tálibán začal malovat nástěnné malby, které tu zůstaly po americké okupaci,“ upozornil jeden z uživatelů na Twitteru. „Tady přemalovávají jednu nástěnnou malbu zobrazující svatého Jiřího Floyda a nahrazují ji vyhlášením vítězství.“Někteří respondenti vyjádřili šok, že v Afghánistánu skutečně existuje nástěnná malba George Floyda, ale je to potvrzeno ve zprávě deníku Guardian.

„Nástěnné malby se zabývaly vším od zabití George Floyda v USA a utonutí afghánských uprchlíků v Íránu až po podepsání americko-talibanské dohody o míru a zavraždění japonského humanitárního pracovníka,“ uvádí se v článku.

Nástěnné malby vytvořila skupina s názvem Artlords, jejíž členové během osmi let, než Taliban převzal kontrolu, pokryli Kábul obrazy, z nichž některé nesly poselství o sociální spravedlnosti a zesilovaly otázky ženských práv.

Původním cílem skupiny bylo podle jejích internetových stránek „připravit půdu pro sociální transformaci a změnu chování“

Ačkoliv skupina tvrdí, že je nezávislá, Artlords má americkou základnu, která sídlí ve Virginii ve Spojených státech.

„Obličej George Floyda a vlajka LGBT jsou symboly amerického imperialismu ve 21. století,“ zdůraznil Keith Woods.

Mezitím se na západě staví obří sochy zločince z povolání, který během ozbrojené loupeže namířil zbraň na těhotnou ženu, zatímco značky také uvádějí spodní prádlo s motivem George Floyda jako symbol ženského posílení.

A stále se divíme, proč se Čína připravuje stát se dominantní světovou supervelmocí.

Média jsou přitom stále šokována, že Taliban není progresivní.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*