Takhle se vydělává na hlouposti lidí!

Takhle se vydělává na hlouposti lidí!

V ČR se vyočkovalo 12,6 milionu dávek vakcíny. Jedna dávka Pfizeru, který je u nás nejrozšířenější (10m dávek) stojí (po posledním zvýšení cen) 497 korun. To je krásných 6,2 miliardy korun. Pro koho ptáte se? Inu kromě Pfizeru a dalších i pro firmu Avenier miliardáře Chrenka, v jejímž představenstvu sedí jistý pan Prymula a donedávna i jistý pan Maďar.

Pan Prymula je mimochodem teké ředitelem v nemocnici Agel v Říčanech, která taky patří panu Chrenkovi. Avenier dostane za centrální distribuci vakcín 150 milionů.

Kromě toho dostávají za očkování jedné dávky cca 300 korun teké lékaři a očkovací centra (které také vlastní Avenier).V česku má jeden praktický lékař průměrně 1700 pacientů. Když tedy průměrný praktický lékař naočkuje dvěma dávkami 60% svých pacientů, vydělá si podle všeho 600 000 korun.

Kromě toho ovšem praktici od pojišťoven dostávají ještě motivační poplatek „za přemluveného důchodce nad 65 let“. 380 korun. Naočkuje li lékař třeba 200 důchodců, přivydělá si dalších krásných 76 tisíc.

Tomu říkám motivace zapojit se do boje s pandemií. Tím to ale nehasne. Máme tu totiž třetí dávku! A když se naplní vize, které už pronáší kupříkladu Flégr a další, tedy že bude potřeba si dát i čtvrtou a dost možná i pravidelně, tak z těch 4,5 miliard se stane pravidelná každoroční renta.

Tomu už říkám důvod lobbovat za povinné očkování pro všechny. I ty kteří mají imunitu po prodělané nemoci. I pro děti, které to nepotřebují..
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Takhle se vydělává na hlouposti lidí!

  • Vzdyt jo co doktor to zmetek cest them kteri odmitaji a brani se👍👍😛😉😎

  • Jo ale z jedne lahvicky ktera stoji 497kc je 6 davek! Takze mate trosku spatnej propocet… tj. nejakych 83kc za jednu davku. Vas web ctu pravidelne ale obcas si vymyslite coz pak shazuje celej web. Kdyz uz takhle neco napisete tak prosim podlozene informace. Dekuji

  • Ministr zdravotnictví i hlavní hygienička mají Covid. Znamená to, že je lépe dělat opak toho, co říkají.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*