Tak Andrejko si tu firmu přeci jenom koupil…

Tak Andrejko si tu firmu přeci jenom koupil…

…napadlo mediálního guru, dobrého to známého Andreje Babiše. Znali se dobře, respektovali jeden druhého, tak jak už to mezi profesionály bývá. Oba ne zrovna chudí, prostě znalci principů dobrého a výnosného obchodu. Jeden se vyznal ve světě finančním a ten druhý zase ovládal zákony manipulace veřejného mínění.

Důvodem k tomu povzdechu byl pohled na dění v Česku. Pak se vynořila i vzpomínka, na ono setkání, které by bylo možno z dnešního pohledu označit za osudové. Předcházel mu krátký telefonát, který objasnil, že přítel Andrej potřebuje rady. Prý ho láká finanční správa Česka. To překvapilo i znalce všech těch zákulisních mocenský intrik společenské smetánky.

michal kotyk baner

Ale co naplat, řekl si tehdy, když si to Andrejko přeje, tak to uděláme. Dobře se na tu obchodní schůzku připravil. Ze zkušenosti věděl, že jeho starý zákazník si nepotrpí na dlouhé diskuse, spíše vždy čeká konkrétní návrh. Když se sešli, tak se soustředil a v podobě monologu shrnul taktické podmínky požadované akce. Znělko to asi takto:

„Stát se nedá koupit, to si může dovolit jen jiný stát, ty ne, ty ho můžeš jen ovládat. Kvůli tomu musíš ale vstoupit do politiky. Politikem ale nejsi. To je dobré, lidé mají politiků plné zuby, takže od rána do večera všude opakuj, že nejsi politik.

babis

Musíš založit nějaký spolek. Ne stranu, těch  mají občané také plné zuby. Nejlepší by bylo nějaké hnutí. Něco jako: Za lepší zítřek. Žádný politický program, ten je zrádný, nalákáš sice voliče, ale ti pak chtějí, abys ho plnil. Ne, stačí jen hesla. Třeba: Ano, bude líp.

Hlavně hodně křič, že chceš udělat pořádek. Tím nemůžeš nic zkazit, je tu takového bahna a marastu, kam se podíváš. Kritizuj kdekoho, neboj, nikdo nemá čisté svědomí, vždy se trefíš. A hlavně můžeš vždy počítat se souhlasem občanů. Neexistuje oblíbený žijící politik. Každý dělal něco špatně, žádný nemá čistou vestu. Na veřejnosti nemůžeš narazit.

Když vyhraješ, tak se vrhni do práce. Je jedno jaké, prostě dělej něco, ale hlavně co nejrychleji. Prostě vzbuď dojem, že strašně makáš a ti líni politici ti jen stojí v cestě. Při té rychlosti bude i těžké rozpoznat, zda to, co chceš prosadit, je dobré či špatné. Pokud se bude o tvém návrhu dlouho diskutovat, tak předhoď hned nějaký jiný, jedno jaký. Prostě musí vzniknout trochu zmatek v těch politických hlavách. Hlavně, ať se vždy hádají mezi sebou.

Vše  musí být dynamické. Vyhazuj lidi a nahrazuj je nováčky. O odbornost a morálku se moc nestarej, hlavní je, že dokážeš, že nemáš slitovaní ani s těmi z vlastních řad. Ale věrné a poslušné odměňuj. Budeš je potřebovat, musí ti krýt záda. Hlavně pozor na zákonodárství, to musíš mít pod kontrolou. Není nad to, aby tě někdo varoval, pokud by se objevilo něco, co by křížilo tvé plány.

Snaž se také koupit nějaká média. Tedy ne jejich obsah, ale jako podnik. Musíš je kontrolovat. Ale ne v tom smyslu, že by tě někdo oslavoval. To by tě zničilo. Právě naopak, potřebuješ, aby tě někdo kritizoval, to musíš mít pod kontrolou. Klidně povol a podporuj i tu nejabsurdnější kritiku, protože ta se s pomocí veřejného mínění zdiskredituje většinou sama.

Tedy předpokládám, že budeš ministrem přes finance. Nu, v tom se trochu vyznáš. Na jiném postu bys shořel. Hlavně od začátku všude prohlašuj, že chceš chytat zloděje. Je jich tu tolik, každý to ví, takže tím nikoho neurazíš. Nejvíc je jich mezi politiky. Ale těch se neboj, budou jen vykládat, že lžeš, protiargumenty nemají. Jsou v tom až po uši.

Pokud uděláš chybu anebo něco, co se veřejnosti moc nelibí, tak to klidně přiznej, čím dřív tím lépe. Aby se to moc nerozmázlo. Hned musíš ale předhodit zase něco nového. Musíš budit dojem, že tě ostatní zbytečným amatérským kecáním jen zdržují od pořádné práce. Prostě dělej, že strašně makáš pro blaho státu a narážíš jen na nepochopení.

Na jedno však nezapomínej, na ty chudé. Musíš zvýšit důchody a minimální mzdy. Je to nutné zlo, bez toho se neobejdeš. Někde už na to peníze musíš najit. Jinak se do té „politiky“ moc nepleť. Tedy té oficiální, víš co myslím. EU, Rusko, Amerika, Ukrajina, migrace. Tam můžeš jen pohořet. Je to vše iracionální, nic pro tebe. Ale s prezidentem buď zadobře. Bude to vlastně jediná osoba, ke které se musíš chovat s respektem.

Co říci nakonec? Jistě víš, že se stát nedá zase prodat jako nějaká firma. Prostě se ho musíš jednoho dne vzdát. Není zisk z prodeje. Dá se trhnout jen na tom, co bych nazýval vedlejší produkt. Prostě ze státního rozpočtu vždy kape, takže tam musíš postavit hrnec. O dotacích ani nemluvě. Ale v tom s vyznáš. Nu, myslím, že by to takhle nějak mohlo fungovat.“

Ano, jsem geniální, povzdechl si znovu ten mocný tvořitel veřejného mínění. To už se ale nekoukal na mediální zprávy, ale své bankovní konto.

 

Blog autora http://kotyk.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Tak Andrejko si tu firmu přeci jenom koupil…

 • Jak se ted zde rika Barta chtel ridit ministerstvo dopravy jak podnik. Poiud vim, tak za kratkou dobu sveho ministrovani nic neezproneveril, nic neukrad, padnul proto ze se se nehodil do kramu tem pacholkum z veverek kteri brali VV jako banku.
  Je mozne, ze Barta uplacel ci dotoval nejake sve lidi ze sve kapsy, a co se stavalo kdyz ted Zeman dotuje -uplaci Mynare, nebo sveho podrztasku.
  Je mi jasne ze Barta musel byt potrestan, uz za tu blbost,ze dotoval sve lidi ze sveho, a to je nejvyssi pripad amaterismu a byl za to take po pravu potrestan
  takovej Topolanek a ten drhuhej s tou ceckatou defkou ktera za nej vladla presidentskou kancelari , ti to udelali daleko lepe, a I kdyz par pitomcu na ne neprozretelne podalo oznameni nic z toho nebude.

  Zrovna tak se „vylesti“ Tykac‘ a Bakala se asi dostane do vlady. mozna ze ta prinde I Krejcir jestli ho z Afriky pusti ziveho

  Sosdemaci to to taky udelali mazane, se Rathem, ten mel problem ze byl moc chytrej (skutecne) a taky viditelnej, a celkem toho tak moc nepoponesl a vetsinu toho co poponesl nes do CSSD kufriku. a za to musi nejmene na tucet let za katr, kdezto socdem mafie ze severu je cista jak Kristal ac amater Rath je proti nim bridil.

  Musite mit holt dobre styky a nebyt moc chytry a davat to najevo jako Rath. pekne pomaloucku klidne poctive se tvarit (neee uz zivit) a sikovne prikradat.

 • Hnutí ANO začalo a skončí s Babišem. Doufejme, že to bude dřív, než si upevní moc tak, že budeme mít diktaturu. Pak by mohl Babiš odejít z politiky a nasadit si svou loutku. Bohatý člověk nejde do politiky, aby byli i ostatní bohatí a spokojení. Jediným cílem je získat moc a akumulovat majetek. Dokud budou voliči volit podle toho, jak kdo nadává na ty druhé, nebude to lepší. Stačí se připojit k hlasu lidu, nadávat na politiky a ejhle, hlasy se dostaví. Vzpomeňte si na Víta Bártu. O čem Bárta jen hovořil a snil, to Babiš zrealizoval. Až voliči poznají o jaké nebezpečí se jedná, bude pozdě s tím něco udělat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*