Tajemná nemoc bílých skvrn u japonského dobytka. Farmáři se bojí dopadů radiace

Tajemná nemoc bílých skvrn u japonského dobytka. Farmáři se bojí dopadů radiace

Hospodářská zvířata s podivnými bílými skvrnami, které pokrývají jejich kůži, byly umístěny jako display při nedávných protestech před tokijským ministerstvem zemědělství, podle Associated Press (AP). Dva japonští farmáři, znepokojeni díky těmto neobvyklým znakům, vyzývají vládní úředníky, aby provedli skutečné vyšetřování toho, o čemž se domnívají, že je otrava z radiace z poškozené jaderné elektrárny ve Fukušimě.

„ Naše krávy nemůžou být přece exportované pro maso,“ stěžoval si jeden z organizátorů, Masami Yoshizawa, před veřejností a médii v Tokiu. „Náš dobytek je důkazem života postiženého radiací.“

FOTO : AP
FOTO : AP

Yoshizawa a jeho kolega Naoto Matsumara, který jej do Tokia doprovázel, s sebou přivezli černého býka, který měl po celém těle bílé skvrny. Když dorazili před ministerské kanceláře, místní policie se pokusila před zraky všech dvojici zablokovat před vstupem na ulici s tvrzením, že by mohlo být zvíře nebezpečné.

Zemědělcům se nakonec podařilo získat pozornost veřejnosti a vyjádřili hlasité rozhořčení nad ztrátou svých farem, jejich produkci a i jejich živobytí. V důsledku katastrofy ve Fukušimě, japonská vláda společně s provozovatelskou firmou TEPCO, zaujaly do značné míry spíše přístup tutlání informací o skutečném dopadu, který nám všem hrozí.

„ Co když se to začne projevovat u lidí?“ zeptal se Matsumara, vyjadřujíc obavy z dopadů fukušimského záření na lidské zdraví. „ Musíme zkoumat příčiny a dát lidem vědět co se s těmi zvířaty stalo.“

zdroj : http://www.japantimes.co.jp

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*