Syrský student medicíny trénoval sedmiletého chlapce jako bojovníka Islámského státu

Syrský student medicíny trénoval sedmiletého chlapce jako bojovníka Islámského státu

30letý student medicíny, který žije v Německu a je v současné době souzen za plánování spiknutí zaměřeném proti Berlínské synagoze, byl obviněn z toho, že se snažil vycvičit sedmiletého syna své dívky jako džihádistického vojáka.

Podle obžaloby, 30letý Syřan ukazoval 7letému chlapci různé propagandistické videa Islámského státu, které oslavovaly dětské vojáky,“ a ukazoval mu, jak ostatní děti bojovaly za Islámský stát, střílely do jiných lidí a pak byly zastřeleny,“ píše deník Kronen Zeitung.         

Ve vztahu mezi Syřanem a chlapcem byl také prvek fyzického zneužívání, podle prokurátorů. Ti tvrdí, že muž bil sedmiletého žáka dřevěnou hůlkou.

Během svého spiknutí k útoku na synagogu, 30letý Syřan údajně stáhl z internetu instrukce, jak vyrobit výbušné zařízení a dokonce se dostal k ostatním islámským radikálům, které znal, aby zjistil, zda se k němu připojí jako sebevražední útočníci.

Prokurátor uvedl, že muž chtěl zabít „co nejvíce obětí z řad nevěřících“.Syřan, který přišel do Německa v roce 2012 na studentské vízum, řekl soudu, že se bude proti obviněním obhajovat. V současné době je obžalován ze členství v teroristické skupině, týrání mladistvého a zosnování velkého násilného útoku.

Malé děti byly opakovaně přijímány v Evropě teroristickou skupinou Islámský stát, přičemž se některé pokusily o útoky.

Nejznámější je 15letá Safia S., která bodla policistu na nádraží v Hannoveru. Mladá dívka byla radikalizována kazatelem Pierrem Vogelem a online propagandou Islámského státu.

Také v Německu, jen několik dní před útokem na vánočním trhu v Berlíně, který měl v prosinci na svědomí dvanáct lidí, byl zatčen 12letý chlapec, který se pokoušel odpálit provizorní bombu na vánočním trhu v Ludwigshafenu, která nevybuchla.

O měsíc později v lednu 2017 bylo zjištěno, že další 12letý chlapec v sousedním Rakousku byl členem teroristické buňky Islámského státu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*