Syrský stážista sexuálně obtěžoval dvě čtyřleté děti v německé mateřské škole

Syrský stážista sexuálně obtěžoval dvě čtyřleté děti v německé mateřské škole

Pětatřicetiletý syrský internista podle německé policie sexuálně obtěžoval dvě čtyřleté děti – jedno, když si dávala odpoledního šlofíka – ve školce ve městě Neubrandenburg v německém státě Mecklenburg-Vorpommern. Pětatřicetiletý muž byl obviněn ze sexuálního zneužívání dětí.Údajné zneužívání vyšlo najevo, když jeden chlapec řekl rodičům, že byl sexuálně zneužit. Vedení školky nejprve incident interně prodiskutovalo a policie do toho nezasahovala. Otec se poté obrátil přímo na úřady a podle policie podal formální stížnost.

Další otec nahlásil další sexuální útok, který se týkal stejného syrského muže. Otec uvedl, že mu jeho dcera řekla, že se Syřan dotýkal jejích genitálií a hýždí se sexuálním záměrem, když se pokoušela si odpoledne zdřímnout , podle mediálního portálu Wochen Blick.

„Vyšetřování kriminální policie v Neubrandenburgu ohledně podezření ze sexuálního zneužívání dětí je v počátečním stádiu,“ uvedla policejní mluvčí. „Pokud je nám známo, obviněný byl suspendován. Informovali jsme i Úřad péče o mládež.“

V reakci na uprchlickou krizi, která začala v roce 2015, prosazovala Unie pro vzdělávání a vědu (GEW), aby Německo začalo zaměstnávat žadatele o azyl a snížilo standardy pro zaměstnávání v denních stacionářích. Vyzvali k uvolnění požadavků na to, kdo by mohl pečovat o děti, a uvedli, že kromě vzdělaných specialistů by měli mít možnost pečovat o děti i neodborníci.

S menšími požadavky na školení a dohled panovala naděje, že by Německo mohlo zaměstnávat migranty a také pomoci zmírnit zátěž svého systému mateřských škol, který postrádá personál.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Syrský stážista sexuálně obtěžoval dvě čtyřleté děti v německé mateřské škole

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*