Syrská armáda spustila operace proti teroristům v Homsu

Syrská armáda spustila operace proti teroristům v Homsu

Jednotky syrských ozbrojených sil a dobrovolné milice v úterý napadly pevnosti teroristických uskupení na severu od města Homs, 165 km od Damašku, uvedly ve své zprávě internetové noviny Al Watan.              

Dělostřelecké vládní síly podnikly údery na lokality Al Mahatta, kde teroristé z řad Fater al-Sham (dříve Jabhat al-Nusra) nashromáždili své síly.

Deník Al Watan uvedl, že mezi ostatními teroristy bylo eliminováno osm polních velitelů skupiny al-Nusrá.

K bojovým střetům s teroristickými jednotkami, kterých se netýká současné dohody o příměří, došlo v oblasti Houla na severozápadě od Homsu. Dělostřelectvo syrské armády pálilo na pozice al-Nusrá a jejich spojenců v regionech Eth-Teybe, Kafr Laha, Taldou, Qarmus, and Maryamin.

Nepřátelé utrpěli značné ztráty na životech a mnoho jich bylo zraněno, jejich pevnosti a vojenská vozidla byla také zničena.

Syrské letectvo napadlo pozice Islámského státu v blízkosti starobylého města Palmyra, které se nachází asi 240 km od Damašku. Nálety byly cíleny na logistické základny ozbrojenců v oáze al Suhna v prostoru syrské pouště.

Zprávy také hovoří o srážkách mezi vládními silami a ozbrojenci v blízkosti letecké základny T-4 a oblasti Jubb al Jarrah na západ od Palmyry. Zdroje neuvedly žádné údaje o ztrátách na obou stranách.

(Syrská armáda Foto: AMN)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*