Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu … znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

Laura Boldrini chce založit novou stranu: ListaUnitariaEuropea.Akronym je ovšem k smíchu … znamená to syfilis. Informoval o tom dnes Giuseppe De Lorenzo v deníku il Giornale.

Salvini na svém Fb profilu okomentoval tuto zprávu slovy:

Matteo Salvini nemohl před autogólem Boldriniové mlčet. Čím víc se tato politička angažuje, tím větší konsenzus Salvini sklízí. Jeho komentář „To zní slibně“ spolu s úsměvným smajlíkem mluví za vše ! (Fb – Matteo Salvini)

Ideově silně proimigrantská a zřejmě ještě dnes rozvášněná z manifestace na náměstí v Miláně proti Orbanovi a Salvinimu, vyzvala levicové síly, aby se v příštích evropských volbách utvořilo sjednocení pod jediným symbolem . Výzva platí např. pro členy Demokratické strany (PD), Possibile, Leu, Articolo Uno a pro další soudruhy …

Video. Milán, 28.08.2018 – Manifestace proti návštěvě Orbána u Salviniho. Laura Boldrini a další vítači ze stran italské levice, nelegální migranti a sociální centra: všichni pěkně spolu v jedné tlupě.

L. Boldrini napsala osobně prvního září na sociální síť výzvu k založení LUE:

 

Výzva Laury Boldrini na založení LUE … Další evropské volby budou výzvou mezi dvěma světovými pohledy. Co říkáte, kdyby se pokrokové strany postavili pravici a vzdali se svých symbolů k vytvoření jednotného seznamu ve znamení otevřenosti a inovace? (Twitter – Laura Boldrini)

Laura Boldrini na twitteru:

Další evropské volby budou výzvou mezi dvěma světovými pohledy.

Co říkáte, kdyby se pokrokové strany postavili pravici a vzdali se svých symbolů k vytvoření jednotného seznamu ve znamení otevřenosti a inovace?

#ListaUnitariaEuropea

Faktem je, že zkratka „LUE“ ve zdravotnictví označuje vše kromě příjemných pocitů. Encyklopedie Treccani vysvětluje, že termín pochází z latinského lues, což znamená „nemoc, mor, epidemii, nákazu“. V jazyce lékařů a zdravotních sester je na druhé straně synonymem syfilis, – nepříjemné, sexuálně přenosné onemocnění. Obrazově řečeno má analogickou spojitosti ke slovům : mor, veřejná kalamita a neštěstí.

Jak se to tak říká … NOMEN OMEN?

http://www.ilgiornale.it/news/politica/nuovo-partito-boldrini-lacronimo-significa-sifilide-e-peste-1570828.html?mobile_detect=false
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*